Twórcy Rainbow Six Siege chcą przejść na free-to-play

Twórcy Rainbow Six Siege chcą przejść na free-to-play

Zespół twórców Rainbow Six Siege chce, aby gra w pewnym przeszła na model free-to-play, jak twierdzi dyrektor Leroy Athanassoff. "Myślę, że w zespole programistów chcemy żeby w pewnym momencie tak się stało" - powiedział Athanassoff. "Chcemy, aby gra była dostępna dla wszystkich". Jednak Athanassoff ostrzega, że ​​"jest to decyzja firmy", więc może nie nastąpić natychmiast. Mówi także, że niektóre rzeczy w grze musiałyby się zmienić, na przykład musi się pojawić odpowiednie rozwiązanie dla graczy z wysokimi umiejętnościami, którzy tworzą nowe konta, aby skorzystać z  opartego na rangach dobierania graczy, zanim Ubisoft zmieni model funkcjonowania gry. "Pewne funkcje muszą być gotowe, aby to była udana darmowa gra". Obecnie R6 ma stosunkowo wysoki próg wejścia, co dodatkowo pogarszają gracze zakładający nowe konta i wykorzystujący swoje doświadczenie przeciw "świeżakom". 

Rainbow Six: Siege jako darmowy tytuł? Osobiście patrząc na bardzo małą ilość toksycznych graczy na serwerach i ogólny poziom rozgrywek (a przynajmniej na poziomie od srebra w zwyż), jestem na nie. Masowy napływ przypadkowych graczy, szybko może zabić nawet najlepszy tytuł.

"Dla nas ważne jest, abyśmy jak najszybciej dowiedzieli się, że gracz ma wysokie umiejętności. Problem polega na tym, że możesz rozegrać pewną liczbę meczów z graczami na poziomie miedzi, gdy sam sięgasz po diament" - dodał Athanassoff. Niezależnie od tego, interesujące jest, że zespół programistów w Ubisoft Montreal (i prawdopodobnie zespół pomocniczy w Ubisoft Barcelona) chce, aby gra pozbyła się płatnej bariery wejścia. Podstawowa wersja kosztuje  około 80 zł na Steamie, chociaż gdy pojawia się w promocji, można ją nabyć często za mniej  około 35 zł, a przez  lata organizowanych było wiele bezpłatnych weekendów. 

Ubisoft ujawnił również niedawno, że rozważa oddzielną opcję meczów dla graczy bez drużyny, którzy obecnie nie mają możliwości uniknięcia dołączania do meczów przeciw zorganizowanym drużynom, które komunikują się np. na Discordzie. Tacy gracze są w bardzo niekorzystnej sytuacji. Jeśli taka opcja zostanie wdrożona, może to pomóc pobić nowy rekord liczby graczy Six Six Siege, który został ustanowiony w ubiegły weekend. Nowy sezon Void Edge, który przyniesie dodatkową darmową zawartość, również może pomóc w tym celu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Rainbow Six Siege chcą przejść na free-to-play

 0