Twórcy Rusta odwołali spotkanie z fanami po otrzymaniu gróźb śmierci

Twórcy Rusta odwołali spotkanie z fanami po otrzymaniu gróźb śmierci

Twórcy Rusta odwołali wydarzenie IRL z powodu gróźb, jakie otrzymali. Niestety nie wiemy kto ani z jakich powodów wystosował pogróżki, aczkolwiek firma przyznała, że podchodzi do nich poważnie.

Facepunch Studios odpowiedzialne za popularną grę survivalową Rust odwołało udział w wydarzeniu odbywającym się w San Francisco z powodu otrzymanych gróźb. Spotkanie miało się odbyć w ramach Game Developers Conference 2023 i zostało zareklamowane przez Facepunch jako szansa dla graczy na spotkanie z autorami gry. Producent gry, Alistair McFarlane, powiedział serwisowi PC Gamer, że zagrożenia są "normą" dla studia. „Pracownicy mający do czynienia ze społecznością codziennie napotykają zagrożenia. Atakują ich w mediach społecznościowych, często dokładają wszelkich starań, aby atakować poszczególnych członków personelu”.

Twórcy Rusta odwołali spotkanie z fanami po tym, jak dostali groźby śmierci.

Krytyka i groźby wynikają z różnych pobudek, choć graczom głównie nie podobają się zmiany wprowadzane do Rusta. McFarlane powiedział, że w niektórych przypadkach pracownicy i ich rodziny musieli „zmienić dane osobowe” z powodu doxxingu, co „często odbija się negatywnie na ich zdrowiu psychicznym”. Miejsce wydarzenia zostało wcześniej podane do publicznej wiadomości, aczkolwiek grożenie śmiercią zmieniło nastawienie autorów do spotkania z fanami. „Te groźby są bardzo niepokojące i należy je traktować poważnie” – dodał McFarlane.

Facepunch nadal będzie uczestniczyć w GDC zgodnie z planem i mówi, że ci, którzy chcieli iść na spotkanie mogą, zamiast tego skontaktować się przez e-mail. Odwołanie wywołało rozczarowanie fanów, którzy planowali iść i porozmawiać z deweloperami, aczkolwiek powód jest ważny i niepokojący. Niestety hejt w tym grożenie śmiercią nie są niczym nowym w branży gier zwłaszcza w przypadku produkcji sieciowych zrzeszających duże społeczności. Narażeni pozostają m.in. deweloperzy z Riot Games czy EA. Można krytykować coś, co nam się nie podoba, ale nie należy przekraczać granic tak jak w tym przypadku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy Rusta odwołali spotkanie z fanami po otrzymaniu gróźb śmierci

 0