Twórcy The Binding of Isaac pracują nad nową marką

Twórcy The Binding of Isaac pracują nad nową marką

Edmund McMillen i Tyler Glaiel, autorzy m.in. The Binding of Isaac oraz Super Meat Boy właśnie wyjawili, że pracują nad nowym projektem, który wkrótce powinien zostać ujawniony.

McMillen podzielił się tymi wieściami za pośrednictwem oficjalnego profilu The Binding of Isaac na Tumblr. Deweloper określił go słowami takimi, jak "trudny", "dziwny", mający "osobisty" charakter a także "świetne sterowanie". - Jest to kompletnie nowa, niezapowiedziana do tej pory marka i zarazem jedna z największych gier jakie kiedykolwiek stworzyłem - wyjawił McMillen. Twórca wyjawił, że on wraz z Glailelem od 3 miesięcy starali się dopieścić i nadać ostatecznego szlifu ich produkcji. Deweloperzy są już bardzo bliscy ukończenia tego sekretnego projektu i opublikowania pierwszych informacji wraz z datą wydania. Dla przypomnienia - w zeszłym roku McMillen ogłosił dwie nowe gry. Jedna z nich to The Legend of Bum-bo, a druga zatytułowana jest Øuroboros.

Poprzednie gry McMillena, Super Meat Boy i The Binding of Isaac, stały się ogromnymi hitami na scenie niezależnej

Można zatem bezpiecznie założyć, że ten najnowszy projekt nie ma nic wspólnego z powyższymi produkcjami. Fani The Bind of Isaac natomiast mogą od niedawna cieszyć się jego rozszerzoną wersją, Afterbirth+, która ukazała się na Nintendo Switch. Co ciekawe, kilka lat temu japońska firma miała obiekcje na temat gry i nie dopuściła do wydania gry na 3DS ze względu na "kontrowersyjne treści religijne". Na szczęście deweloperzy osiągnęli porozumienie z Nintendo i gra ukazała się potem w nieocenzurowanej wersji na Wii U i 3DS w 2014. Takiego szczęścia twórcy gry nie mieli w przypadku edycji na iOS, kiedy to Apple uniemożliwiło pojawienie się The Binding of Isaac w App Store z powodu aktów "brutalności wobec dzieci".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy The Binding of Isaac pracują nad nową marką

 0