Twórcy The Sinking City odradzają zakup ich gry w obecnej wersji

Twórcy The Sinking City odradzają zakup ich gry w obecnej wersji

Frogwares znane z tworzenia gier przygodowych z udziałem Sherlocka Holmesa prawie dwa lata temu popadło w konflikt z wydawcą tej oraz kilku innych serii, Focus Home Interactive w efekcie z cyfrowej dystrybucji zniknęły niektóre pozycje. Ukraińska firma weszła też na wojenną ścieżkę z Nacon odpowiadającym za dystrybucję The Sinking City, które również wycofano z oferty. Gra wprawdzie niedawno wróciła na Steam, ale deweloperzy odradzają jej zakup. W opublikowanym tweecie autorzy przyznali, iż to nie oni odpowiadają za opracowaną wersję dostępną obecnie na platformie Valve i jednocześnie co zaskakujące proszą graczy, by nie dokonywali transakcji. Dlaczego? Cóż tego dokładnie nie wiadomo - więcej detali w tej sprawie poznamy wkrótce. Przypomnijmy, że zaraz po debiucie The Sinking City autorzy złożyli pozew przeciwko wydawcy. W uzasadnieniu zarzucali firmie próbę przejęcia praw do gry czy wstrzymanie wypłat, wynagrodzeń w tym wartych miliony euro tantiem.

Frogwares, które odpowiada za stworzenie The Sinking City odradza zakup obecnej wersji gry dostępnej na Steam.

W sierpniu 2020 roku Frogwares wycofało produkcję z obiegu, z kolei francuski sąd uznał te działanie za niezgodne z przepisami nakazując wstrzymanie działań, dzięki czemu tytuł wrócił miesiąc temu na Steam, co najwyraźniej nie do końca podoba się deweloperom skoro odradzają jego kupno. Jest to edycja pozbawiona dodatków, osiągnięć do odblokowania czy opcji zapisu danych w chmurze. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia, które zbiegło się z wydaniem The Sinking City na PlayStation 5, Frogwares stwierdziło, że jest zarówno twórcą, jak i wydawcą wersji na PS5, ale edycja na PS4 miała oddzielnego wydawcę i przez pewne problemy nie jest realne stworzenie specjalnej aktualizacji dla właścicieli PlayStation 4.

The Sinking City zostało wydane w czerwcu 2019 na PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a we wrześniu również na Nintendo Switch. Akcję fabuły umieszczono w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku w miasteczku Oakmont w stanie Massachusetts nawiedzonym przez powódź. Wcielamy się w rolę detektywa Charlesa W. Reeda, który musi rozwikłać zagadkę tajemniczych zjawisk nawiedzających miejscowość. Podczas odkrywania kolejnych kart tej opowieści poznaje on nie tylko tajemnice mieszkańców, ale również samego siebie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twórcy The Sinking City odradzają zakup ich gry w obecnej wersji

 0