Tworzyli grę Darkwood 5 lat. Ostatecznie wydali ją na Pirate Bay

Tworzyli grę Darkwood 5 lat. Ostatecznie wydali ją na Pirate Bay

Darkwood to produkcja rodzimych deweloperów z Acid Wizard Studio. Spędzili nad tytułem aż 5 lat, by po tygodniu od premiery opublikować grę na…największym portalu z torrentami.

Warszawskie studio początkowo miało skromne plany wobec swojego projektu. Jednak w miarę prac nad grą ambicje rodaków urosły, o czym świadczy tak długi okres tworzenia Darkwood. Pierwotnie miał być to tytuł w stylu tzw. tower defense, który planowali stworzyć w miesiąc, a ostatecznie wyszła z tego rozbudowana gra survival horror z elementami craftingu, której przygotowanie zajęło niemal 5 lat. Tak czy inaczej, premiera Darkwood odbyła się ostatecznie w zeszłym tygodniu, a pozycja zyskała uznanie wśród graczy, legitymując się średnią ocen 9/10 z ponad 1000 recenzji na Steam. Co więcej, także sprzedaż gry była niezwykle dla deweloperów zadowalająca, a wręcz przyćmiła ich oczekiwania. Po tygodniu postanowili jednak udostępnić swój tytuł na Pirate Bay.

Darkwood za darmo można pobrać z torrentów tutaj - jest to najnowsza wersja 1.0 hotfix 3

Ta szokująca decyzja umotywowana była zarówno faktem świetnej sprzedaży gry, jak i dwoma innymi czynnikami. Po pierwsze, twórcy Darkwood zostali zasypywani niezliczoną liczbą próśb o klucze na Steam przez osoby podające się za YouTuberów i blogerów, po czym zostały one odsprzedawane w nieuczciwy sposób w miejscach z wątpliwą reputacją. Tego typu występki dały warszawskiemu studiu do zrozumienia, że nie mogą robić żadnych akcji promocyjnych ani rozdawać żadnych kluczy. Oprócz tego, ich frustracja nasiliła się po lekturze powodów, dla których niektórzy musieli poprosić o zwrot pieniędzy na Steam. Okazało się, że wiele młodych osób nie chciało narazić rodziców na nadmierne koszty, więc postanowili wyjść naprzeciw ludziom, których nie stać na grę i zamieścili ją na największym portalu z Torrentami w wersji wolnej od DRM. Zrobili to z nadzieją na to, że ostatecznie część tych osób kupi pełnoprawnie grę. Zależało im jednocześnie na tym, aby nikt nie kupował kluczy od resellerów i nazwali tego typu strony "rakiem, który wysysa wszystko z tej branży". Polacy w niedawnej rozmowie z Eurogamerem podkreślili, że doszli do 12. miejsca najlepiej sprzedających się gier na Steam i są z tego dumni. Darkwood można zakupić na Steam, GOG lub Humble Store za 14,99 USD.

Komentarze do: Tworzyli grę Darkwood 5 lat. Ostatecznie wydali ją na Pirate Bay