Tych haseł najczęściej szukaliśmy w Google w 2019 roku

Tych haseł najczęściej szukaliśmy w Google w 2019 roku

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań i Google jak co roku także zdecydowało się na ujawnienie tematów, które zyskały popularność w 2019 roku. Amerykański gigant zaprezentował najczęściej wyszukiwane frazy w poszczególnych krajach, a nas co naturalne, najbardziej interesuje, czego Polacy najczęściej szukali w wyszukiwarce Google, która cieszy się największą popularnością wśród użytkowników internetu. Przedstawione dane są naprawdę interesujące i pokazują czym żyliśmy w tym roku. Oczywiście nie brakuje tu haseł związanych z tragicznymi wydarzeniami, ale także mocno trzymają się tematy polityczne.

Google jak co roku także zdecydowało się na ujawnienie tematów, które zyskały popularność w 2019 roku.

I tak, frazą, która w ostatnich 12 miesiącach najbardziej zyskała na popularności był „strajk nauczycieli” - ten zajął również pierwsze miejsce w kategorii najpopularniejszych wydarzeń. Jeśli zaś chodzi o pogłębianie swojej wiedzy, to Polacy chcieli w tym roku dowiedzieć się przede wszystkim, co to jest „escape room”, „apostazja” i „większość konstytucyjna”. Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze filmy, to obyło się bez niespodzianek, ponieważ na pierwszym miejscu uplasował się „Irlandczyk”, a tuż zanim „Joker”. Na liście znalazła się też polska produkcja „Kogel Mogel 3”. Wśród seriali królowała zaś ukraińska produkcja „Zniewolona”, a na podium wylądowali jeszcze „Czarnobyl” i „Zakochani po uszy”.

Chcieliśmy się także dowiedzieć, jak: „głosować w wyborach do UE?”, „głosować w wyborach parlamentarnych?” i „rozliczyć PIT za 2018?”. Najczęściej wyszukiwani ludzie to niestety osoby, które zginęły niedawno w tragicznych okolicznościach, czyli Piotr Woźniak-Starak i Paweł Adamowicz, a za nimi znalazła się Olga Tokarczuk, czyli nasza tegoroczna noblistka. Najpopularniejsze frazy zaczynające się od „ile” to „ile odcinków ma Zniewolona?”, „ile zebrał WOŚP 2019?” oraz „ile zarabiają nauczyciele?”. W zakresie cen pytaliśmy natomiast „ile kosztuje krowa?”, „ile kosztuje bilet do USA?” oraz „ile kosztuje Netflix?”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tych haseł najczęściej szukaliśmy w Google w 2019 roku

 0