Tyler Ninja Blevins porzuca Twitch i przechodzi do Mixera Microsoftu

Tyler Ninja Blevins porzuca Twitch i przechodzi do Mixera Microsoftu

Twitch to niezaprzeczalnie jedna z największych platform streamingowych, która swoją popularność zawdzięcza współpracy z najbardziej rozpoznawalnymi streamerami. Teraz jednak jednak z największych gwiazd tej platformy ogłosiła, że przechodzi do konkurencji, jaką jest Mixer. Jest to ogromna korzyść dla Microsoftu, który chce promować swoją platformę, jako alternatywę dla Twitch. Najbardziej znanym streamerem Fortnie jest bez wątpienia Tyler Blevins, choć większość kojarzy go pod pseudonimem Ninja. Nie da się ukryć, że to właśnie jego popularność pomogła wybić się Twitch i wejść do czołówki światowych platform. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft złożył Tylerowi propozycję nie do odrzucenia, czego efektem jest porzucenie Twitch i przejście do Mixer - na wyłączność!

"Wstrzymywałem oto od jakiegoś czasu i jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę wszystkim dać znać. Będę streamował na Mixer przez pełen czas i szczerze, brak mi słów. Wariuję w pozytywnym sensie. Czuję się jak bym wracał do korzeni streamowania" - powiedział Blevins. Wiadomość ta może być zaskoczeniem dla fanów Blevinsa, zgromadzonych na platformie Twitch - a jest ich aż 14 milionów. Część z nich może to nawet postrzegać jako zdradę, zwłaszcza jeśli Twitch jest jedyną platformą, z której korzystają. Aby zachęcić do zmiany platformy, Microsoft oferuje miesiąc darmowej subskrypcji na kanale, gdzie będzie prezentował się Ninja.

Nie wiadomo oficjalnie, czy Ninja zawarł umowę z Microsoftem, ale właściwie oczywiste jest, że streamer tak popularny jak Ninja nie opuściłby nagle ogromnej publiczności Twitcha, przechodząc na konkurencyjną platformę o znacznie niższej liczbie widzów za darmo. Niezależnie od powodów, jest to sukces Microsoftu, który może przesunąć szalę popularności kierunku Mixera, który jest natywną aplikacją do streamingu na konsolach Xbox, co jednoczenie może napędzić nowych chętnych do zakupu tej konsoli. Twitch wydało oświadczenie i życzy Blavinsowi wszystkiego najlepszego: "Przez lata uwielbialiśmy oglądać Ninja na Twitchu i jesteśmy dumni ze wszystkiego, co osiągnął dla siebie, swojej rodziny i społeczności graczy. Życzymy mu powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tyler Ninja Blevins porzuca Twitch i przechodzi do Mixera Microsoftu

 0