Ubisoft, Activision i inni giganci oskarżeni o oszukiwanie graczy

Ubisoft, Activision i inni giganci oskarżeni o oszukiwanie graczy

Activision Blizzard, Electronic Arts i Ubisoft od dawna są na cenzurowanym u graczy. Ten ostatni ostatnio szczególnie sobie nagrabił i można uznać, że zaczyna szorować po dnie. Działanie twórców i wydawców gier nie pozostało bez konsekwencji, bowiem Europejska Organizacja Konsumencka (BEUC) oskarżyła czołowych przedstawicieli branży gier o naruszenie unijnych przepisów o ochronie konsumentów.

Mikropłatności w tym wirtualne waluty to poważne narzędzie zarówno dla wydawców gier jak i ich autorów, choć zyski z tego biznesu czerpią przeważnie deweloperzy gier free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Na temat wirtualnych walut, które znajdziemy np. w EA Sports FC, Fortnite, Valorancie i masie innych produkcji powiedziano wiele. Teraz swoje trzy grosze dorzuca Europejska Organizacja Konsumencka (BEUC), która oskarżyła czołowych przedstawicieli branży gier o oszustwo.

Europejska Organizacja Konsumencka oskarżyła gigantów branży gier o naruszenie unijnych przepisów o ochronie konsumentów. Chodzi o transakcje w grach.

Europejska Organizacja Konsumencka (BEUC) wzięła na celownik takie firmy jak Epic Games, Activision Blizzard, Mojang Studios, Roblox Corporation, Supercell, Electronic Arts i Ubisoft. Według BEUC twierdzenia gigantów jakoby gracze preferowali wirtualne waluty w grach są kłamstwem. Zaznaczono, że dużo osób uważa ten dodatkowy krok za mylący. W efekcie ludzie dokonują transakcji za pomocą prawdziwych pieniędzy.

Konsumenci nie widzą rzeczywistego kosztu przedmiotów cyfrowych, co prowadzi do nadmiernych wydatków: brak przejrzystości cen walut premium w grze i konieczność zakupu dodatkowej waluty w pakietach skłaniają graczy do wydawania jeszcze większych pieniędzy.

BEUC szczególnie nie jest zadowolone z tego, że działanie twórców gier dotyka młodszych graczy. Zgodnie z wyliczeniami młodzi odbiorcy wydają w ten sposób 39 euro miesięcznie na zakupy w grach.

Analiza organizacji wykazała, że ​​handlowcy naruszają unijne przepisy dotyczące ochrony konsumentów i wezwała wymienione firmy do zmiany postępowania.

Europejska Organizacja Konsumencka wezwała także Komisję Europejską i Europejską Sieć Ochrony Konsumentów (CPC-Network) do podjęcia działań oraz wyegzekwowania obowiązujących przepisów.

Nie wiadomo czy działania BEUC doprowadzą do zmiany prezentacji i obsługi transakcji w grach. Jest to jednak poważny krok w tym kierunku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft, Activision i inni giganci oskarżeni o oszukiwanie graczy

 0