Ubisoft Forward. Wydawca zaprezentował najważniejsze gry

Ubisoft Forward. Wydawca zaprezentował najważniejsze gry

Za nami konferencja Ubisoft Forward, podczas której wydawca zaprezentował gry, jakie trafią do nas w najbliższej przyszłości. Zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło na niej m.in. gameplayu z Assassin's Creed: Valhalla, zapowiedzi Far Cry 6 i edycji kolekcjonerskiej z zaskakującą zawartością czy kolejnych informacji o Watch Dogs: Legion. Ponadto Francuzi za oglądanie transmisji na żywo rozdawali darmowego Watch Dogs 2. W tym przypadku wystarczyło zalogować się na swoje konto Uplay i oglądać relację przez oficjalną stronę Ubisoftu albo połączyć konto Uplay z profilem na Twitchu (darmowe kopie będą rozsyłane dziś). Deweloperzy ogłosili też otwartą betę najnowszego battle royala Hyper Scape, w której tym razem mogą uczestniczyć gracze z Polski. Oprócz tego zaprezentowano dedykowane platformom mobilnym gry Tom Clancy's Elite Squad, Might and Magic Era of Chaos i Brawlhalla. My natomiast przedstawiamy wam listę najważniejszych tytułów.

Assassin's Creed: Valhalla

Najnowsza odsłona serii o skrytobójcach zadebiutuje 17 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Tym razem wcielamy się w rolę wikinga Eivora, który jest zaciekłym wojownikiem wychowanym na opowieściach o bitwie oraz chwale. Główny bohater wyrusza wraz ze swoimi kompanami na podbój Anglii w celu poszukiwania nowego domu. Nie zabraknie epickich bitew, z których wszak słyną wikingowie czy morskich starć rozwijanych od kilku części Assassin's Creed, lecz zapewne teraz odegrają one jeszcze większą rolę z kolei podczas rozgrywki mamy odgrywać brutalny świat. Będziemy też przeprowadzać zmasowane ataki na oddziały żołnierzy saskich i fortece w całej Anglii. Autorzy zapowiedzieli zaawansowany system RPG pozwalający rozwijać naszą postać, który wpłynie również na otaczający bohatera świat.

Far Cry 6

Ubisoft po przecieku i krótkiej zajawce wreszcie pokazał trailer wyczekiwanego Far Cry 6. Gra zabierze nas na wyspę Yara inspirowaną Kubą. Głównym przeciwnikiem jest tajemniczy El Presidente, który na materiale wideo uczy swojego syna jak postępować z ludem. Nie zabraknie więc partyzanckiej rewolucji i przepełnionej akcją fabuły, z której marka słynie praktycznie od początku istnienia. Tym razem głównym bohaterem będzie Dani Rojas jeden z partyzantów walczących o wolność swojego kraju. Szóstka zadebiutuje 18 lutego 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X. Więcej informacji o grze mamy poznać niebawem. Natomiast Far Cry 6 dostanie edycję kolekcjonerską, w skład której wejdzie miotacz ognia nie będący zabawką, tylko niedziałającą repliką przeznaczoną do prywatnego użytku. Jest ona dodatkowo zabezpieczona i co ważne może zostać uznana przez przedstawicieli prawa za prawdziwą broń dlatego należy się solidnie zastanowić czy warto kupować taki zestaw.

Watch Dogs: Legion

Nowy Watch Dogs trafi do sklepów 29 października. Opublikowano też trwający 7 minut zwiastun ukazujący mechanikę gry. Pozwala ona wcielić nam się w dowolnego mieszkańca Londynu gdzie toczy się akcja opowieści, których da się rekrutować do naszej grupy, by wykonywać dowolne zadania. Okazuje się, że tutaj nie ma konkretnego bohatera i może nim być każdy co z jednej strony jest ogromną nowością w branży, ale też może budzić obawy o pewną spójność. To także tytuł nastawiony na eksplorację dostępnego terenu i z tego powodu nie zabraknie wiernie odwzorowanych miejscówek stolicy Wielkiej Brytanii wliczając do tego wszelkiego rodzaju zabytki.

Hyper Scape

Wspomnianego battle royala nie mogło zabraknąć również podczas Ubisoft Forward, chociaż beta strzelanki trafiła do wybranych graczy całkiem niedawno. Nie była ona jednak dostępna dla mieszkańców Polski, co właśnie się zmienia dzięki udostępnieniu testowej wersji dla wszystkich zainteresowanych. Hyper Space prezentuje całkiem nietypowe podejście do tego gatunku. Jest to futurystyczna strzelanka, której akcję umieszczono w 2054 roku w mieście przyszłości. Produkcja przewiduje rozgrywkę dla maksymalnie 100 graczy. Wzorem konkurentów ów battle royale pozwala na przywrócenie do meczu poległych kolegów z drużyny. Jedną z nowości jest tzw. mistrzyni gry, która czuwa nad przebiegiem rozgrywki i może aktywować różne efekty np. niską grawitację czy nielimitowaną amunicję.

Na Ubisoft Forward zabrakło wielkich niespodzianek w efekcie doczekaliśmy się szeregu informacji o Far Cry 6 czy nowych materiałów związanych z już potwierdzonymi grami. Co ważne wydawca zapowiedział następne tego rodzaju imprezy w tym roku więc o jego projektach powinniśmy się dowiedzieć jeszcze więcej. A was Ubisoft Forward rozczarował czy cieszycie się z pokazanych na nim materiałów?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft Forward. Wydawca zaprezentował najważniejsze gry

 0