Ubisoft odbiera graczom grę, którą kupili. Użytkownicy nie mają nic do powiedzenia

Ubisoft odbiera graczom grę, którą kupili. Użytkownicy nie mają nic do powiedzenia

Gry cyfrowe teoretycznie powinniśmy mieć przypisanie do swojego konta na stałe, jeżeli nabyliśmy je legalną drogą. Jak jednak pokazuje Ubisoft nie zawsze tak jest, a raz kupiona czy odebrana za darmo produkcja może być odebrana i zniknąć z platformy.

W zeszłym roku ogłoszono, że gra wyścigowa z otwartym światem The Crew zostanie wycofana ze sklepów, a jej serwery zostaną wyłączone w 2024 r. Jako powód Ubisoft wskazał „infrastrukturę serwerową i ograniczenia licencyjne”. Ok, są przypadki tytułów, które znikają po latach z oficjalnej dystrybucji i nie idzie ich nigdzie kupić. Jednak zazwyczaj pozostają one na kontach graczy, choć nie w tej sytuacji. The Crew to produkcja nastawiona na rozgrywkę online w związku z tym po wyłączeniu serwerów 31 marca stała się ona bezużyteczna. Najwyraźniej z tego powodu Ubisoft zdecydował bez zgody graczy usunąć grę z ich kont.

Niektórzy gracze poinformowali, że Ubisoft bez słowa skasował z ich konta grę The Crew, której serwery są wyłączone od pewnego czasu.

Około dwóch tygodni po zamknięciu serwerów, ludzie oskarżają francuską firmę o odebranie im The Crew, który nagle zniknął z kont Ubisoft Connect należących m.in. do autora kanału YouTube Accursed Farms. Stwierdził on, że nie jest jedyny i pewna grupa graczy zgłosiła się do niego z tym samym problemem.

W odpowiedziach na tweet Accursed Farms część ludzi potwierdza te doniesienia, udostępniając jako dowód zrzuty ekranu, na których próbują uzyskać dostęp do The Crew, ale w odpowiedzi wyskakuje komunikat, że „nie mają już dostępu do tej gry”.

Można by pomyśleć, że to nie stanowi problemu, biorąc pod uwagę, iż serwery The Crew zostały wyłączone, zaś w grę dosłownie nie da się już grać, ale odbieranie przez Ubisoft cyfrowych produktów osobom, które za nie zapłaciły jest po prostu kiepskim działaniem.

To też pokazuje, iż wydając np. 300 czy 600 zł na grę nie jesteśmy pewni, czy kiedyś nie zniknie z naszego konta na dowolnej platformie zwłaszcza jeżeli gra się w nią wyłącznie przez sieć i serwery zostaną zamknięte.

Wielu zwraca też uwagę, że to, iż The Crew nie jest już wspierane przez deweloperów, nie oznacza, że przejdzie do historii. Nie brakuje fanów produkcji, którzy mogą zapewnić jej drugie życie.

Natomiast w tym przypadku użytkownicy stracili dostęp do plików, co uniemożliwia ożywienie gry i stworzenie własnych serwerów. Podobno o to chodziło Ubisoftowi w tym działaniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft odbiera graczom grę, którą kupili. Użytkownicy nie mają nic do powiedzenia

 0