Ubisoft odniosło sukces - Far Cry 5 hitem sprzedaży

Ubisoft odniosło sukces - Far Cry 5 hitem sprzedaży

Ubisoft rozbił bank wypuszczając tydzień temu Far Cry 5. Wydawca ujawnił, że Far Cry 5 jest najszybciej sprzedającym się tytułem ze wszystkich odsłon serii, które były dotąd wydane.

FarCry 5 udało się zarobić w ciągu pierwszego tygodnia dwa razy więcej niż poprzedniej odsłonie serii w analogicznym okresie czasu. Ponadto Far Cry 5 jest najszybciej sprzedającą się odsłoną serii i jest drugą największą premierą w całej historii Ubisoftu. W oficjalnym oświadczeniu producent ujawnił, że gra zarobiła w ciągu 7 dni 310 milionów dolarów USD. Ponad 50% sprzedaży to kopie w dystrybucji cyfrowej. Inaczej mówiąc gra zarabia mnóstwo pieniędzy i robi to w zawrotnym tempie. Jest na to jedno wytłumaczenie: gra jest świetna, co potwierdzają recenzje. Aby zobrazować skalę sukcesu Far Cry 5 można porównać ją do najszybciej zarabiającego filmu ze stajni Marvela. Czarna Pantera na rynku amerykańskim zarobiła w pierwszym tygodniu 292 miliony dolarów USD.

Far Cry 5 odniosło niebywały sukces i sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Kolejną ciekawostką ilustrującą popularność FarCry 5 jest fakt, że streamerzy przesyłali łącznie 55000 godzin materiału, generując od premiery 117 milionów wyświetleń. "Far Cry 5 podobnie jak prawdziwa Montana jest rozległym i wspaniałym placem zabaw wypełnionym ciekawymi historiami, którymi gracz będzie się ekscytował i dzielił" - powiedział Laurent Detoc, dyrektor Ubisoftu. "Jestem dumny z kulminacji lat pasjonującej pracy i tego, że doświadczenia z Far Cry 5 oddziałując na tak wielu ludzi (...) Jesteśmy gotowi rozwijać i wspierać społeczność Far Cry w następnych miesiącach i latach" - powiedział Dan Hay, producent wykonawczy podczas konferencji prasowej. Co zrozumiałe wartość udziałów Ubisoftu wzrosła, co jest reakcją na sukces ich nowej produkcji. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft odniosło sukces - Far Cry 5 hitem sprzedaży

 0