Ubisoft odpuszcza targi E3. Firma zorganizuje własny pokaz

Ubisoft odpuszcza targi E3. Firma zorganizuje własny pokaz

Niegdyś popularne targi E3 odbywające się co roku w Los Angeles (Stany Zjednoczone), dziś tracą na znaczeniu. Dzieje się tak, bo z udziału w wydarzeniu rezygnuje kolejna firma, Ubisoft, która dołącza do Microsoftu, Sony oraz Nintendo.

Ubisoft, wydawca i producent gier z Francji potwierdził, że zabraknie go na targach E3 2023 odbywających się w dniach 13-16 czerwca w Los Angeles. Firma dołączyła tym samym do Microsoftu, Sony i Nintendo, które również nie zaprezentują najnowszych gier na wspomnianym evencie. Zamiast tego Ubisoft zorganizuje własną prezentację Ubisoft Forward Live 12 czerwca w Mieście Aniołów. „Chociaż początkowo chcieliśmy zawitać na E3 ostatecznie zdecydowaliśmy, aby podążyć w inną stronę i zorganizujemy wydarzenie Ubisoft Forward Live 12 czerwca w Los Angeles. Nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej szczegółów naszym graczom” – napisał Ubisoft.

Ubisoft nie pojawi się na targach E3 2023. Zamiast tego wydawca i producent gier przygotuje w tym czasie własny pokaz.

E3

Lista firm, które pokażą swoje produkty na E3 2023 skurczyła się więc o kolejnego dużego wydawcę. Mimo tego nie zabraknie wydarzeń związanych z największym świętem graczy, spodziewamy się m.in. „Cyfrowego tygodnia” E3 2023, w ramach którego przewidziano wydarzenia The PC Gaming Show, Future Games Show, Guerilla Collective i Black Voices in Gaming. W komunikacie opublikowanym na początku tego miesiąca, nowy organizator E3, ReedPop stwierdził, iż udział w targach wezmą różne firmy z branży gamingowej oraz technologicznej. „Pełna lista wystawców zostanie ogłoszona w okresie poprzedzającym targi, dając uczestnikom możliwość wcześniejszego ogłoszenia własnych indywidualnych wydarzeń” – napisano w oświadczeniu.

Oprócz prowadzenia głośnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych i Europie, ReedPop jest właścicielem Gamer Network, który prowadzi strony internetowe, takie jak Eurogamer, GamesIndustry.biz, VG247 i Rock Paper Shotgun. Wcześniej za organizację targów odpowiadało Entertainment Software Association. Jeżeli chodzi o Ubisoft, to na Forward Live oczekujemy prezentacji Assassin's Creed: Mirage czy innych projektów związanych z serią o skrytobójcach. Uważacie, że brak Ubisoftu, Sony, Microsoftu i Nintendo na E3 obniży rangę tego wydarzenia?

E3 2023 – pierwszy fizyczny pokaz flagowego wydarzenia branżowego od kilku lat będzie powrotem do normalności po pandemii COVID-19, która przerwała organizację wielu eventów w klasycznej formie, przenosząc je do wirtualnego świata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft odpuszcza targi E3. Firma zorganizuje własny pokaz

 0