Ubisoft Polska znika z rynku. Poznaliśmy oficjalnego dystrybutora gier francuskiego wydawcy

Ubisoft Polska znika z rynku. Poznaliśmy oficjalnego dystrybutora gier francuskiego wydawcy

Ubisoft Polska po latach zakończył działalność na polskim rynku, ale nie znaczy to, że gry francuskiego wydawcy nie będą dystrybuowane w kraju. Poznaliśmy oficjalnego dystrybutora, który będzie oferował produkty również w innych państwach.

Cenega Poland oficjalnym dystrybutorem gier Ubisoftu

Ubisoft generuje straty, więc należało oczekiwać cięcia kosztów w segmentach, które nie wydają się być kluczowe. Wydawca serii Assassin's Creed oraz Far Cry zdecydował o zamknięciu polskiego oddziału i zwolnieniu pracowników. Bloomberg potwierdził u źródła, że Ubisoft zamknął biura nie tylko w naszym kraju, ale w Hiszpanii, Włoszech, Holandii i Skandynawii. Likwidacja biur handlowych dotknęły około 60 miejsc pracy i tak jak wspominamy, są częścią reorganizacji jednostek europejskich i kanadyjskich firmy. To, że istniejący od 2009 roku polski oddział Ubisoftu zwinął manatki nie znaczy, iż jego gry nie będą sprzedawane w tym regionie Starego Kontynentu. Poznaliśmy oficjalnego dystrybutora, który zastąpi Ubisoft.

Cenega Poland została oficjalnym dystrybutorem gier Ubisoftu na polskim rynku.

Oficjalnym dystrybutorem gier Ubisoftu w Polsce oraz w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech została Cenega Poland od lat działająca na rodzimym rynku oraz doskonale znana ze sprzedaży produktów różnych światowych marek. Jak poinformowała Cenega Poland w tweecie, przedsiębiorstwo odpowiada za dystrybucję wszystkich nowości i wcześniej wydanych tytułów Ubisoftu. Jednymi z pozycji, za które w wymienionych krajach odpowiadać będzie Cenega są Assassin's Creed: Mirage oraz Skull and Bone i oczywiście wcześniejsze produkcje.

Cenega Poland. Historia powstania

Cóż dobrze, że ma kto zająć się sprzedażą w Polsce gier Ubisoftu, choć trzeba pamiętać, iż za cyfrowe wydania oferowane m.in. na Steam czy w Ubisoft Store nadal odpowiada francuski wydawca. Cenega to firma wydawnicza powstała w 2000 roku, wcześniej znana pod nazwą IM Group Sp. z o.o. Holding założono 23 lata temu w Czechach za sprawą fuzji IM Group Sp. z o.o. z czeskim Bohemia Interactive s.r.o.

W latach 2001-02 korporacja zmieniła nazwę na Cenega Poland a Bohemia Interactive na Cenega Czechy. Powstała też firma Cenega Slovakia. Polska firma zajmuje się tłumaczeniem, promowaniem oraz wprowadzaniem na polski rynek gier w wersjach PC i konsolowych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft Polska znika z rynku. Poznaliśmy oficjalnego dystrybutora gier francuskiego wydawcy

 0