Ubisoft przeniesie gry z Google Stadia. Są jednak pewne minusy

Ubisoft przeniesie gry z Google Stadia. Są jednak pewne minusy

Google Stadia zostanie zamknięta w styczniu, tymczasem problem mają użytkownicy, którzy kupili gry na tej platformie i za miesiąc stracą do nich dostęp. Pomocną dłoń wyciągają jednak deweloperzy tacy jak Ubisoft.

Ubisoft potwierdził, że gracze, którzy posiadają gry wydawcy w wersji PC na Google Stadia dostaną kopie na Ubisoft Connnect, dzięki czemu nie stracą do nich dostępu, jeżeli przeniosą się na drugą platformę. "Niezależnie od tego, czy masz tytuły Ubisoftu w ramach programu Stadia, czy chcesz kontynuować grę w chmurze dzięki Ubisoft+ Multi-Access, Ubisoft ułatwi Ci przejście na inne usługi, a w przypadku gier, które zawierają cross-progresję poprzez Ubisoft Connect, takich jak Far Cry 6 i Assassin's Creed Valhalla, będziesz mógł kontynuować rozgrywkę w miejscu, w którym skończyłeś ją na Stadii" – napisał francuski wydawca w komunikacie. Cóż jest to dobra wiadomość dla graczy, którzy kupili produkcje na platformie Google i niebawem zostaną na lodzie.

Ubisoft przeniesie gry z Google Stadia do Ubisoft Connect za darmo.

Google Stadia

Dodatkowo Ubisoft rozdaje miesiąc darmowego GeForce Now, z kolei dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych przewidziano usługę Amazon Luna. Oczywiście przejście gier ze Stadii na Ubisoft Connect i dostęp do nich będzie w pełni darmowy. Z drugiej strony wychodzą minusy migracji. Pierwszy to brak wirtualnej waluty, która nie przejdzie ze starej platformy, jeżeli więc coś uzbieraliśmy w grach, które mamy w usłudze Google należy o nich zapomnieć. Drugi dotknie zapewne niemałą grupę graczy, bo dotyczy zapisanego postępu rozgrywki, niestety pogresja w większości przypadków nie zostanie przeniesiona i zabawę zaczniemy od zera. Wyjątkami są Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6, The Division 2, Watch Dogs Legion oraz Immortals Fenyx Rising.

Mimo wszystko lepiej przenieść gry i mieć do nich dostęp niż utracić go po 18 stycznia 2023 roku. Ubisoft nie jest jedynym, który wyciąga pomocną dłoń do ludzi, na taki krok zdecydowały się takie firmy jak Bungie, IO Interactive i CD Projekt RED. Stadia dokona żywotwa ze względu na brak wyników, których oczekiwało po projekcie Google. Firma liczyła, iż platforma przyciągnie tłumy graczy, jednak ostatecznie tak się nie stało. Zobaczymy jak poradzą sobie konkurencyjne propozycje np. GeForce Now, który raczej nie narzeka na brak zainteresowania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft przeniesie gry z Google Stadia. Są jednak pewne minusy

 0