Ubisoft przeprasza za użycie flagi w grafikach koncepcyjnych Assassin's Creed: Shadows

Ubisoft przeprasza za użycie flagi w grafikach koncepcyjnych Assassin's Creed: Shadows

Ubisoft popadł graczom z Japonii, którzy domagają się anulowania premiery Assassin's Creed: Shadows. Teraz z kolei wydawca zaliczył wpadkę, za którą postanowił przeprosić.

Ubisoft przeprosił za nieautoryzowane użycie flagi w grafikach koncepcyjnych Assassin’s Creed: Shadows, która należy do grupy zajmującej się rekonstrukcją historyczną. Jak donosi Siliconera flaga pozostaje własnością grupy rekonstrukcyjnej Sekigahara Teppo-tai. Flaga wystąpiła w dwóch materiałach koncepcyjnych gry, a także w fizycznym albumie z grafikami dołączonym do edycji kolekcjonerskiej.

Ubisoft przeprosił za to, że bez zgody wykorzystał w materiałach flagę grupy rekonstrukcyjnej Sekigahara Teppo-tai.

„Ta grafika nie będzie dalej używana ani dystrybuowana, z wyjątkiem artbooka w Edycji Kolekcjonerskiej” – oznajmił Ubisoft Japan w poście na X. Firma przeprosiła za zaistniałą sytuację.

Co ciekawe działanie Ubisoftu nie spodobało się graczom nie tylko ze względu na użycie flagi bez zgody, ale również ze względu na to, iż przeprosiny umieszczono tylko na oficjalnym profilu japońskiego oddziału firmy.

Assassin's Creed: Shadows został zapowiedziany w maju i z miejsca spotkał się z krytyką graczy. Powstała nawet specjalna petycja, której autorzy chcą anulowania premiery tytułu ze względu na to, że ma nie trzymać się faktów historycznych, czym obraża Japonię. Assassin’s Creed: Shadows zadebiutuje 15 listopada 2024 r. na PS5, Xbox Series X/S, PC, Mac i Amazon Luna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft przeprasza za użycie flagi w grafikach koncepcyjnych Assassin's Creed: Shadows

 0