Ubisoft przesuwa premierę trzech dużych gier, w tym Watch Dogs Legion

Ubisoft przesuwa premierę trzech dużych gier, w tym Watch Dogs Legion

Ubisoft planował w tym roku fiskalnym (do 31 marca 2020 roku) wydać jeszcze trzy duże gry: Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine i Gods & Monsters. Francuska firma poinformowała jednak, że żadna z tych produkcji nie ukaże się w terminie i wszystkie zaliczają opóźnienie na kolejny rok fiskalny (ten zaczyna się 1 kwietnia 2020). W swoim najnowszym raporcie finansowym wydawca bezpośrednio łączy opóźnienia ze zmianami produkcyjnymi, które wprowadzono po bardzo słabym przyjęciu Ghost Recon Breakpoint, czyli jednej z najbardziej rozczarowujących gier Ubisoftu w ostatnich latach. Przypominamy, że Watch Dogs Legion miało ukazać się na rynku 6 marca przyszłego roku, premiera Gods & Monsters planowana była na 25 lutego 2020, a Rainbow Six Quarantine nie doczekało się nawet konkretnej daty premiery i wiedzieliśmy tylko, że zadebiutować ma jeszcze w bieżącym roku fiskalnym firmy.  

Na konferencji po opublikowaniu wyników finansowych firmy, Francuzi zapewniali, że wszystkie trzy gry powinny zostać wydaje jeszcze przed końcem 2020 roku.

Na konferencji po opublikowaniu wyników finansowych firmy, Francuzi zapewniali, że wszystkie trzy gry powinny zostać wydaje jeszcze przed końcem 2020 roku, co wydaje się być słabym pocieszeniem dla fanów. Ubisoft planuje na przyszły rok fiskalny jeszcze dwie inne gry AAA, ale nie zdradziło ich tytułów. Wydaje się jednak, że chodzić może o Skull & Bones, które znajduje się w produkcji od kilku lat oraz nową odsłonę Assassin’s Creed, które w tym roku zrobiło sobie przerwę. Dyrektor generalny firmy, Yves Guillemot, wprost stwierdził zaś, że krytyczny odbiór oraz sprzedaż Ghost Recon Breakpoint w temacie pierwszych tygodni są bardzo rozczarowujące. „Tak jak robiliśmy to z poprzednimi tytułami, będziemy kontynuować wsparcie dla gry i wsłuchiwać się w głosy społeczności, by dostarczyć koniecznie poprawki” - obiecał Guillemot, który przyznał także, że firma już wprowadza znaczące zmiany w procesach produkcji w związku z tą sytuacją.       

„W tym kontekście, zdecydowaliśmy się na przesunięcie daty premiery Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine i Watch Dogs Legion na 2020-2021 rok” - stwierdził szef Ubisoftu, dodając, że „każdy z tych tytułów już posiada silną tożsamość i wysoki potencjał, ale chcemy, by nasze zespoły otrzymały więcej czasu na prace, by upewnić się, że stosowne innowacje są zaimplementowane perfekcyjnie, by dostarczyć graczom optymalne doznania w czasie gry”. Nie da się ukryć, że Ghost Recon Breakpoint zawiódł na całej linii. Oczekiwania po całkiem udanym Wildlands były naprawdę wysokie, tymczasem otrzymaliśmy produkcję przepełnioną błędami technicznymi bez konkretnej tożsamości. Mamy więc nadzieję, że Ubisoft wyciągnie z tej lekcji odpowiednie wnioski.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft przesuwa premierę trzech dużych gier, w tym Watch Dogs Legion

 0