Ubisoft uśmierca Uplay i przedstawia Ubisoft Connect razem z cross-save

Ubisoft uśmierca Uplay i przedstawia Ubisoft Connect razem z cross-save

Ubisoft przedstawia Ubisoft Connect, "ekosystem usług dla graczy dla wszystkich gier Ubisoft na wszystkich platformach". Brzmi to prawdziwie tajemniczo, jednak jest to tylko nowa nazwa dla Uplay, choć z pewnymi znaczącymi zmianami. Ubisoft Connect ujednolici wszystkie usługi i wprowadzi obsługę gier na wszystkich platformach pod jednym szyldem, oferując jednocześnie nowe korzyści podczas przełączania się między konsolami czy PC. Ubisoft Connect wystartuje 29 października, jednocześnie z Watch Dogs Legion. Gdy od tego momentu będzie można uruchamiać za pośrednictwem Connect, więc wszystko, co wcześniej wymagało Uplay, będzie teraz uruchamiane przez nowego klienta. Uplay zostanie automatycznie zaktualizowany do nowej wersji i nazwy, bez wpływu na zainstalowane na dysku tytuły.

Ubisoft Connect zastąpi Uplay już za tydzień, wprowadzając wiele nowości, jak choćby zapis postępu gry wspólny dla wielu platform.

Ogromną zaletą Uplay Connect jest pełne przenoszenie postępu w nadchodzących grach Ubisoft. Począwszy od Hyper Scape, Assassin's Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising i Riders Republic, będzie można używać swojego konta Ubisoft do utrzymywania postępów na różnych platformach. Bez znaczenia czy grę kontynuujemy na PC, czy też na konsoli, zapisy i postępy będą dostępne, a Ubisoft zamierza wspierać cross-play i cross-save dla różnych platform w standardzie w jak największej liczbie przyszłych tytułów.

Nowy system wprowadzi również nową nakładkę w grze zarówno na konsole, jak i na PC, ujednoliconą listę znajomych Ubisoft na różnych platformach oraz nową wersję Sama, asystenta AI sprzed kilku lat, który pomaga rozwinąć swoje postępy w Rainbow Six Siege i przydatny jest tylko całkowitym "lamerom" ;) . Ubisoft Connect będzie oferować  system lojalnościowy podobny do poprzedniego Ubisoft Club, a jednostki i PD zostaną przeniesione. Stare wyzwania w starszych grach nie są już aktywne, więc wszystkie małe nagrody są teraz całkowicie darmowe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft uśmierca Uplay i przedstawia Ubisoft Connect razem z cross-save

 0