Ubisoft zakończył wspieranie Far Cry 6. Czas na Far Cry 7?

Ubisoft zakończył wspieranie Far Cry 6. Czas na Far Cry 7?

Ubisoft poinformował o zakończeniu wsparcia Far Cry 6, co oznacza, że gra nie dostanie już żadnej aktualizacji. Podobno studio chce skupić się na następnych produkcjach z serii.

Far Cry 6 zadebiutował w 2021 roku i od tamtej pory otrzymał kilka dodatków, a także masę aktualizacji nie tylko eliminujących błędy, ale również ulepszających grę. Nic co dobre nie trwa wiecznie. Ubisoft ujawnił, iż wsparcie tytułu dobiegło końca, co w praktyce oznacza brak jakichkolwiek łatek też tych rozwiązujących różne problemy. Decyzja o zostawieniu projektu nie dziwi, bowiem zespół odpowiedzialny za franczyzę miał skupić uwagę m.in. na Far Cry 7, który jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany.

Ubisoft zakończył wspieranie Far Cry 6. Studio podobno całkowicie skupiło się na Far Cry 7 i drugiej grze z serii dla wielu graczy.

Przecieki wskazują, że Ubisoft pracuje obecnie nad dwoma grami związanymi z Far Cry, z których jeden jest kontynuacją głównego nurtu, a drugi spin-offową strzelanką dla wielu graczy. Według plotek największym atutem Far Cry 7 będzie nieliniowa historia. Fabuła podobno nałoży ograniczenie czasowe na graczy, którzy próbują ratować członków rodziny z grupy znanej jako „Synowie Prawdy”. Gra-czasówka? Zobaczymy, jaki taki zabieg przyniesie efekt.

Według doniesień gracze dostaną pełną swobodę w wykonywaniu misji, które będą mogli przejść w dowolnej kolejności. Krążą pogłoski, że premiera Far Cry 7 planowana jest na jesień 2025 roku. Byłaby to długa, bo czteroletnia przerwa pomiędzy kolejnymi częściami Far Cry. Jednak może taki odpoczynek tylko pomoże i przyniesie jakiś powiew świeżości.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft zakończył wspieranie Far Cry 6. Czas na Far Cry 7?

 0