Ubisoft zapowiada nowe Prince of Persia. Nie na to liczyli fani

Ubisoft zapowiada nowe Prince of Persia. Nie na to liczyli fani

Prince of Persia to jedna z najbardziej kultowych marek w branży gier, jednak należąca do Ubisoftu seria dawno nie doczekała się już żadnej nowej odsłony. Zadebiutowała w formie dwuwymiarowej platformówki w 1989 roku, co oznacza, że liczy sobie już przeszło 30 lat, a w latach dwutysięcznych doczekała się świetnego rebootu (o Prince of Persia 3D z 1999 roku lepiej zapomnieć). Ostatnia pełnoprawna część serii wydana została dziesięć lat temu (Zapomniane Piaski), więc fani czekają już dekadę na powrót Perskiego Księcia i nic dziwnego, że od dłuższego czasu mówi się o kolejnej odsłonie. Ubisoft właśnie zapowiedział Prince of Persia: The Dagger of Time, ale jesteśmy pewni, że nie na to czekali gracze, którzy zagrywali się zarówno w klasyczne odsłony, jak i te nowsze z trójwymiarową oprawą.

Ubisoft właśnie zapowiedział Prince of Persia: The Dagger of Time, ale jesteśmy pewni, że nie na to czekali gracze.

Ubisoft zapowiada nowe Prince of Persia. Nie na to liczyli fani

The Dagger of Time jest bowiem po prostu kolejną grą Ubisoftu z gatunku „virtual-reality escape room”, czyli tytułów dla wirtualnej rzeczywistości, które przeznaczone są dla salonów VR, popularnych escape roomów i parków rozrywki. Francuska firma wydała podobne produkcje w świecie Assassin’s Creed, czyli Lost Pyramid i Beyond Medusa’s Gate, ale te nie wzbudzały takich emocji, gdyż bazowały na marce, która wciąż jest żyje i której fani regularnie otrzymują nowe odsłony w postaci pełnoprawnych gier. Nieco inaczej wygląda sytuacja z Prince of Persia: The Dagger of Time. Sama gra osadzona ma być w czasie wydarzeń znanych z trylogii Piaski Czasu i zabierze graczy do Fortress of Time by Kaileena, by powstrzymali oni… zło (jakże oryginalna fabuła). W zabawie weźmie udział od dwóch do czterech graczy, którzy będą mogli manipulować czasem w trakcie tego doświadczenia VR.

Prince of Persia: The Dagger of Time może okazać się ciekawą rodzinną zabawą i nie ma nic złego w tym, że firma wykorzystuje swoje starsze marki w nowy sposób, ale przypominanie przez Ubisoft o Prince of Persia będzie dla bardzo wielu graczy niczym tytułowy sztylet, ale wymierzony w ich pierś. Oficjalnie seria wciąż znajduje się w „uśpieniu”, co oznacza, że zapewne Ubisoft nie szykuje żadnych nowych pełnoprawnych gier z tej serii. Podobny los spotkał też kilka innych, niegdyś popularnych marek Ubisoftu, jak np. Splinter Cell, choć w tym przypadku oczekiwanie jest nieco krótsze (ostatnia część, czyli Blacklist, ukazała się w 2013 roku), a zdaje się także, że Ubisoft pracuje już nad nową odsłoną.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft zapowiada nowe Prince of Persia. Nie na to liczyli fani

 0