Ubisoft zdradza datę premiery Assassin's Creed: Codename Red

Ubisoft zdradza datę premiery Assassin's Creed: Codename Red

Ubisoft ujawnił datę premiery Assassin's Creed: Codename Red, czyli nowej odsłony serii. Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Firma potwierdziła również, że Star Wars Outlaws ukaże się jeszcze w tym roku.

Assassin's Creed: Codename Red trafi do graczy między kwietniem 2024 a marcem 2025 roku, aczkolwiek wskazuje się, że produkcja swą premierę będzie miała właśnie w marcu 2025 r. Francuski wydawca po raz pierwszy opowiedział o projekcie we wrześniu 2022 roku przyznając, że jest to pełnoprawna kolejna część serii Assassin's Creed, a nie poboczny tytuł. Jest to jedna z sześciu nadchodzących gier związanych z tą marką i widać, że Ubisoft ma wobec niej ogromne plany. Mimo iż sprzedaż AC: Nexus VR zawiodła Ubisoft.

Assassin's Creed: Codename Red zadebiutuje maksymalnie w marcu 2025 roku.

Codename Red przygotowuje Ubisoft Quebec, który wcześniej opracował Assassin's Creed: Odyssey, a nad projektem czuwa ten sam dyrektor kreatywny. „Nie możemy się doczekać ujawnienia pełnego zakresu możliwości twórczych zespołów Ubisoftu, które ciężko pracują, aby te gry odniosły sukces i spełniły oczekiwania graczy” - powiedział szef Ubisoftu, Yves Guillemot omawiając plany studia.

Akcja Assassin's Creed: Codename Red rozgrywa się we feudalnej Japonii. Jednym z głównych bohaterów Assassin's Creed: Red ma być czarnoskóry samuraj o imieniu Yasuke, który co ciekawe był historyczną postacią. Chociaż opowieść o Yasuke w AC: Red będzie w większości fikcyjna, to zawsze jest to ktoś, kto żył naprawdę i na nim oparto produkcję.

Według Hendersona nosi ona imię Naoe Fujibayashi i jest córką legendarnego prawdziwego Fujibayashi Nagato, który jest uważany za jednego z trzech największych jōninów Iga. Przy okazji Ubisoft zdradził, kiedy zadebiutuje Star Wars Outlaws. Ma to nastąpić w 2024 roku, co kładzie kres plotkom, jakoby wydanie produkcji miało zostać przełożone.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ubisoft zdradza datę premiery Assassin's Creed: Codename Red

 0