Ujawniono ceny autorskich wariantów kart GeForce RTX 3080 i RTX 3090. Nowe karty są ogromne

Ujawniono ceny autorskich wariantów kart GeForce RTX 3080 i RTX 3090. Nowe karty są ogromne

Referencyjne karty graficzne Nvidia RTX 3080 i 3090 pojawią się wkrótce, a karty z edycji Founders RTX 3090 i RTX 3080 trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Większość zainteresowanych czeka jednak na wersje autorskie niezależnych producentów jak Asus czy MSI. Nieocenione źródło wszelkich przecieków @momomo_us, dopatrzył się, że na stronie niemieckiego detalisty pojawiły się ceny wielu niereferencyjnych modeli GeForce RTX 3090 i RTX 3080. Sklep podaje pełne ceny kilku wariantów kart od Gigabyte, Asus, Zotac, INNO3D, PNY i Asusa. Wymieniono tylko niektóre modele każdego producenta, z wyjątkiem INNO3D - w tym przypadku mamy ujawniony cały przekrój kart, które trafią do sprzedaży.

W sieci pojawiły się ceny autorskich modeli kart RTX 3080 i 3090. Jednocześnie ujawniono zdjęcie porównujące wielkość nowych układów Ampere.

Strategia cenowa jest podobna do kart ostatniej generacji. Tańsze bazowe karty graficzne są bliższe cenom Founders Edition, podczas gdy bardziej egzotyczne oferty, takie jak STRIX i Trinity, kosztują około 80 euro więcej niż warianty FE. Interesujące jest, że żadna z tych kart,  nawet modele z niższej półki, nie ma ceny niższej niż karty Nvidia Founders Edition. W przypadku tej generacji karty są znacznie większe (co widać na poniższym zdjęciu choćby edycji Founders), a i autorskie systemy chłodzenia są znacznie większe, co w konsekwencji generuje wyższe koszty.

Nadal nie wiadomo, kiedy karty partnerów AIB mają pojawić się sprzedaży. Na chwilę obecną wiadomo tylko, że RTX 3080 zostanie wprowadzony na rynek 17 września, a RTX 3090 24 września. Obie karty początkowo będą dostępne wyłącznie w wersji Founders Edition. Miejmy nadzieję, że karty od partnerów Nvidii zostaną wprowadzone niedługo później. W sieci pojawiło się również zdjęcie, porównujące wymiary całej serii Ampere. Powinno to wszystkim uświadomić, jak duży jest wzrost wielkości w przypadku nowych układów i jakim gigantem jest model GeForce RTX 3090.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono ceny autorskich wariantów kart GeForce RTX 3080 i RTX 3090. Nowe karty są ogromne

 0