Ujawniono cenę Xiaomi 14 w Europie. Tanio nie będzie. Co z modelem Pro?

Ujawniono cenę Xiaomi 14 w Europie. Tanio nie będzie. Co z modelem Pro?

Do premiery serii Xiaomi 14 w Polsce został około tydzień. Poznaliśmy nieoficjalną europejską cenę smartfona, która będzie droższy od Xiaomi 13 o 100 euro. Jednocześnie potwierdza się, że producent z Chin nie wypuści na rynek w Europie modelu Xiaomi 14 Pro.

Cena Xiaomi 14

Xiaomi 14 trafi do Europy oraz Polski 25 lutego. Firma wciąż nie zdradziła oficjalnej europejskiej ceny, ale przypuszcza się, że model smartfona w konfiguracji 12 GB RAM + 512 GB wbudowanej pamięci na dane będzie kosztować w Grecji minimum 1099 euro. Jest to wzrost o 100 euro względem Xiaomi 13, który na premierę kosztował 999 EUR, aczkolwiek w tym przypadku chodzi o wersję 8 GB pamięci RAM i 256 GB. Jeżeli ta cena jest prawdziwa to Polacy zapłaciliby pewnie jeszcze więcej ze względu na podatki itd. i tu mowa o kwocie sięgającej nawet 5 tysięcy złotych za wydanie bazowe.

Xiaomi 14 ma zostać wyceniony na 1099 euro.

Xiaomi 14

Jest to odważna decyzja ze strony Xiaomi, który niegdyś słynął z tańszych smartfonów, a teraz dostosował się do konkurencji. Mimo tego pewnie urządzenie znajdzie wielu chętnych, bo specyfikacja robi wrażenie. Seria Xiaomi 14 składa się z dwóch modeli: Xiaomi 14 oraz Xiaomi 14 Pro. Drugi zawiera wyświetlacz AMOLED 2K o przekątnej 6,73 cala. Do tego w obu przypadkach procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 wspomagany przez 12/16 GB pamięci RAM + maksymalnie 1 TB dodatkową pamięć na dane.

Xiaomi 14 Pro nie dla Europy

Potwierdza się to, co w zasadzie wiadomo od dawna. Xiaomi 14 Pro będzie smartfonem dostępnym w sprzedaży wyłącznie w Chinach. Sprzęt ominie Stary Kontynent, a szkoda, bo to ciekawa alternatywa dla podstawowej wersji. Wygląda więc na to, że Xiaomi obstawia, że konsumenci wybiorą albo podstawowy Xiaomi 14, albo postawią na pełen funkcji Ultra. Może to sprawić, że Xiaomi 14 Pro stanie się mniej pożądaną opcją wśród konsumentów.

Ponadto z ostatniego raportu wynika, że w przygotowaniu jest specjalna tytanowa edycja Xiaomi 14 Ultra, która będzie dostępna wyłącznie w konfiguracji 16 GB + 1 TB.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono cenę Xiaomi 14 w Europie. Tanio nie będzie. Co z modelem Pro?

 0