Ujawniono dane sprzedaży Nintendo Switch. Konsola notuje dobre wyniki przed premierą następcy

Ujawniono dane sprzedaży Nintendo Switch. Konsola notuje dobre wyniki przed premierą następcy

Nintendo Switch 2 zostanie zaprezentowany za jakiś czas, tymczasem pierwsza generacja 7 lat od premiery nadal notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży, zbliżając się do historycznego osiągnięcia nadal niepokonanego PlayStation 2.

Obecnie Nintendo Switch zszedł na dalszy plan, ponieważ częściej niż o tej konsoli pisze się o jej następcy, która ma zaoferować wzrost wydajności i dostosować się do współczesnych gier dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. O przełomie jeśli chodzi o sprzęt mówić nie można, gdyż częściej wskazuje się, iż będzie to półka PS4 i Xboxa One. Sam Switch nie jest już hitem sprzedaży, lecz nadal wzbudza niemałe zainteresowanie konsumentów.

Nintendo Switch zanotował łączną sprzedaż 141,32 mln egzemplarzy.

W czwartym kwartale 2023 r. Nintendo sprzedało 1,96 miliona konsol Switch i 15,70 miliona w całym roku fiskalnym, co oznacza spadek o 12,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Natomiast do 31 marca 2024. Nintendo Switch odnotował łączną sprzedaż przekraczającą 141,32 mln egzemplarzy. Progres zanotował model OLED - 1,1%.

Spadła za to sprzedaż zwykłej wersji oraz Lite kolejno o 37,1% i 3,7%.  W tym kwartale firma sprzedała także 35,72 mln gier. Nintendo Switch zbliża się do rekordowego wyniku PlayStation 2, którego sprzedaż wyniosła 160 milionów egzemplarzy. Do pobicia tego osiągnięcia nie zostało więc dużo i istnieje szansa, że pierwsza generacja w przyszłości zdoła tego dokonać, albo zabraknie jej niewiele.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono dane sprzedaży Nintendo Switch. Konsola notuje dobre wyniki przed premierą następcy

 0