Ujawniono datę premiery Death Stranding na PC. Gra skorzysta z Denuvo

Ujawniono datę premiery Death Stranding na PC. Gra skorzysta z Denuvo

Death Stranding zadebiutował w ubiegłym roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Jednak jak wiemy nie jest to tytuł ekskluzywny dla urządzenia Sony dlatego też gra autorstwa Hideo Kojimy za kilka miesięcy zadebiutuje także na komputerach. Wydawca ujawnił wreszcie datę premiery wydania PC i trafi ono na platformy Steam oraz Epic Games Store dokładnie 2 czerwca. Z tej okazji w internecie udostępniono specjalny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Względem wersji PS4 komputerowy Death Stranding obsłuży oczywiście więcej klatek na sekundę, a także wysokie rozdzielczości w tym zapewni wsparcie szerokokątnym monitorom, odświeżanie na poziomie 120 Hz+. Nie zabraknie też trybu fotograficznego. Produkcję możemy już zamówić w sklepie Valve i Epic Games Store za 249,90 złotych. Preoder zawiera zestaw dziesięciu dodatkowych i niepublikowanych wcześniej utworów muzycznych, artbook, ścieżkę audio, tapety oraz unikalne przedmioty dostępne w Death Stranding, z czego część z nich inspirowana jest inną równie popularnym Half-Life. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł Hideo Kojimy będzie posiadał zabezpieczenie antypirackie Denuvo.

Death Stranding zadebiutuje na komputerach 2 czerwca. Gra będzie posiadała zabezpieczenie antypirackie Denuvo.

W tym roku to kolejna po najpewniej Resident Evil 3 Remake wysokobudżetowa gra, która niebawem trafi do sprzedaży i będzie wyposażona w najnowszą wersję wspomnianego DRM (inną ma być Doom Eternal). Oczywiście obecność Denuvo wywoła wśród graczy zróżnicowane opinie. O ile całkowicie zrozumiała jest konieczność zabezpieczenia projektu, aby crackerzy mieli utrudnione zadanie, to niestety przypadki z przyszłości udowadniają, że jest to niezbyt tanie a dość nieskuteczne rozwiązanie. Produkcje potrafiły padać w tydzień, kilka dni czy nawet kilkanaście godzin po debiucie. Dodatkowo DRM zarzuca się, że negatywnie wpływa na wydajność osłanianych gier. Redakcja DSOGaming jakiś czas temu porównała wydanie Assassin's Creed: Origin z zabezpieczeniem oraz dostępną kopię bez niego i okazało się, że trapiące przygody Bayeka ścinki w drugim przypadku zdarzają się rzadziej. Problem najwidoczniej zauważają sami autorzy, którzy po pewnym czasie usuwają Denvuo w ramach aktualizacji. Tak postąpiono m.in. w Resident Evil 2 czy Devil May Cry 5.

Miejmy nadzieję, że w Death Stranding zabezpieczenie będzie funkcjonowało prawidłowo i możliwie najdłużej ochroni grę. Historia w najnowszym projekcie Hideo Kojimy jest całkiem groteskowa i przez dłuższy czas przed premierą wiele osób miało problem w zrozumieniu o co w niej tak naprawdę chodzi. Tym razem Japończyk przedstawił nam katastrofalną wizję świata, który nawiedziły różnego rodzaju zniszczenia odpowiadające za powstanie przedziwnych anomalii. Jedną z nich jest deszcz, który wszystko, co zmoczy przemieszcza w czasie przyspieszając proces starzenia. Oprócz tego ogromne zagrożenie stanowią tajemnicze istoty nazywane Beached Things z kolei do ich namierzenia konieczne jest posiadanie właściwego sprzętu. Nam natomiast przychodzi pokierować losami członka organizacji Bridges, Sama Portera. Gra pozwala na szeroką eksplorację dostępnego świata, zaś niezwykle pomocna okazuje się tutaj opcja korzystania z różnych środków transportu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono datę premiery Death Stranding na PC. Gra skorzysta z Denuvo

 0