Ujawniono datę premiery nowego epizodu The Walking Dead: The Final Season

Ujawniono datę premiery nowego epizodu The Walking Dead: The Final Season

O kłopotach, a następnie upadku uznanego przez fanów gier studia Telltale Games pisano swego czasu bardzo wiele. Niestety autorzy licznych świetnych przygodówek napotkali problemy, których jak się okazało jedynym skutecznym rozwiązaniem było po prostu zamknięcie działalności. Wydaje się mimo wszystko, że większość członków dawnego zespołu nie mogła narzekać na brak ofert pracy bowiem pomocną dłoń do studia wyciągnęło kilka konkurencyjnych firm deweloperskich. Likwidacja Telltale Games nastąpiła w najgorszym możliwym dla graczy okresie, gdyż w trakcie opracowywania finalnego sezonu The Walking Dead. Początkowo przedstawiciele dewelopera informowali o skasowaniu projektu, lecz misji dokończenia gry podjęła się załoga Skybound, która teraz poinformowała, kiedy nastąpi premiera trzeciego epizodu The Walking Dead: The Final Season.

Trzeci epizod The Walking Dead: The Final Season pojawi się w sprzedaży 15 stycznia 2019 roku.

Skybound Games wydało właśnie zwiastun trzeciego epizodu zatytułowanego Broken Toys, na którym widnieje data premiery 15 stycznia 2019 roku, czyli wbrew prognozom nastąpi ona bardzo niedługo. Warto podkreślić, że chociaż jest to zupełnie nowe studio to w praktyce nad pracami czuwają również programiści działający wcześniej dla Telltale Games, co pozwala sądzić, iż razem zadbają oni o jak najlepszą jakość The Walking Dead: The Final Season. Co ważne, nowy wydawca, a więc Skybound uznaje graczy, którzy przed upadkiem Telltale Games zakupili cały sezon — w takim przypadku nie muszą oni nabywać pozostałych epizodów od nowa. Co ciekawe o ile w sklepach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch grę możemy ponownie zakupić, to na Steam na ten moment brakuje takowej opcji, ale najpewniej zostanie odblokowana w najbliższej przyszłości (wcześniejsze odsłony serii zgodnie z zapowiedziami nie są dostępne już od pewnego czasu).

Dokończenie ostatniego sezonu The Walking Dead jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ marka przez lata zdołała uzbierać pokaźną grupę fanów, którzy kupili The Final Season i poczuli się rozczarowani początkową decyzją. Podstawowe pytanie brzmi po ile będzie sprzedawana najnowsza produkcja Skybound. Jeśli twórcy chcą przekonać graczy do zainwestowania w ciekawie zapowiadającą się grę w obliczu ostatnich wydarzeń stawka nie powinna być zbyt wysoka. Swoją drogą całkiem możliwe, że nowa ekipa pójdzie w kierunku The Walking Dead i w przyszłości stworzy jeszcze jakiś tytuł z zombie w roli głównej?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono datę premiery nowego epizodu The Walking Dead: The Final Season

 0