Ujawniono datę prezentacji PlayStation 5. Już w przyszłym tygodniu

Ujawniono datę prezentacji PlayStation 5. Już w przyszłym tygodniu

Next-geny od Sony i Microsoftu zadebiutować mają w ostatnim kwartale tego roku i choć powoli zbliżamy się do ich premiery, Sony wciąż nie zaprezentowało jeszcze PlayStation 5. Nowe doniesienia agencji Bloomberg dają jednak nadzieję, że nie przyjdzie nam już długo czekać na ujawnienie następcy PS4, ponieważ wskazują, że japoński gigant planuje organizację specjalnego wydarzenia online już w przyszłym tygodniu, 3 czerwca. Co więcej, na tę samą datę wskazuje także portal VentureBeat, powołując się na swoje źródła, więc wygląda na to, że sprawa jest przesądzona i w najbliższą środę rzeczywiście w końcu będziemy mogli zobaczyć nową konsolę Sony i pierwsze gry na ten sprzęt. Choć nie spodziewamy się, że producent odkryje od razu wszystkie karty i cena może być podana w późniejszym terminie (ostatnie doniesienia sugerowały kolejną konferencję online w sierpniu).

Przecieki wskazują, że Sony planuje organizację specjalnego wydarzenia online poświęconemu PS5 już w przyszłym tygodniu, 3 czerwca.

Najnowsze przecieki z obu źródeł wskazują, że Sony miało spory problem z wyznaczeniem daty dla tego cyfrowego wydarzenia poświęconego PlayStation 5, a przyczyną jest oczywiście koronawirus. Trzeba dodatkowo pamiętać także, że PS5 zostanie pokazane na dwa tygodnie przed premierą The Last of Us Part II i 6 tygodni przed debiutem Ghost of Tsushima, czyli mocno wyczekiwanych ekskluzywnych produkcji AAA na PlayStation 4, które nie zostały jeszcze potwierdzone na PS5, więc Sony znajduje się w trudnej sytuacji, starając się promować obecną generację PlayStation, kiedy nowa jest już praktycznie tuż za rogiem. Wielu graczy może zechcieć poczekać na porty tych tytułów na PS5, co odbije się na ich sprzedaży w najbardziej newralgicznym okresie po premierze.

 

Przypominamy, że 18 marca odbyła się godzinna (i nudna) prezentacja Sony na temat hardware’u i specyfikacji PlayStation 5. Miesiąc później firma ujawniła nowy kontroler do konsoli, który nazywa się DualSense. Niedawno otrzymaliśmy zaś pokaz możliwości silnika Unreal Engine 5 na PS5, który pokazywać miał potencjał konsoli. Ewidentnie więc zbliżamy się do ujawnienia PlayStation 5. Graczy interesuje jednak nie tylko wygląd urządzenia, ale przede wszystkim gry startowe, cena oraz dokładana data premiery. Zobaczymy więc, czy odpowiedzi na te pytania poznamy już za tydzień.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ujawniono datę prezentacji PlayStation 5. Już w przyszłym tygodniu

 0