Układ Apple M2 ma trafić do MacBook Air. Wiemy, kiedy pokaże swoją moc

Układ Apple M2 ma trafić do MacBook Air. Wiemy, kiedy pokaże swoją moc

Apple pracuje nad nowymi procesorami Apple M1X i Apple M2, które jak się spodziewamy zaoferują niemały skok wydajności. Drugi układ w pierwszej kolejności trafi do nowego MacBook Air, który zadebiutuje w pierwszej połowie 2022 roku. Apple M2 stanowiący praktycznie ulepszenie M1 dostanie osiem rdzeni + osiem lub dziewięć rdzeni grafiki. Sam komputer zawiera lżejszą obudowę, port ładowania MagSafe oraz nawet cztery porty USB 4. Nie powinno też zabraknąć wyświetlacza mini LED. Mówi się, że MacBook Air 2022 trafi do dystrybucji w kilku wariantach kolorystycznych m.in. stonowanej, pastelowej barwie, chociaż same klawiatury będą białe. Ekran urządzenia otrzyma cieńsze ramki wokół ekranu. To tyle, co na razie wiemy o nowym modelu MacBook Air, przy czym należy zaznaczyć, że są to niepotwierdzone informacje.

MacBook Air 2022 z procesorem Apple M2 ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeśli chodzi o Apple M1X, to układ zobaczymy w mocniejszym MacBook Pro oraz Mac mini. Tutaj także sprzęt zostanie wyposażony w wejście MagSafe oraz złącze USB, HDMI czy slot na kartę pamięci. CPU zaoferuje 10 lub 12 rdzeni + 16 rdzeni GPU więc w sam raz pasuje do wydajniejszego MacBook Pro. Zapewne dostaniemy warianty 14, 15 i 16-calowe z wyświetlaczami mini LED. Prezentacja nowych MacBooków Pro powinna nastąpić jesienią bieżącego roku. Jedno jest pewne, jeżeli Apple chce przekonać klientów do przesiadki na nowsze modele, to musi zaoferować większą wydajność, ale wiele wskazuje na to, że ten warunek zostanie spełniony. Sam producent spełnił oczekiwania fanów dzięki czemu w Apple M1X  zniknie ograniczenie pamięci RAM, które wynosiło 16 GB. Ponadto będzie on wykonany w 5 nm litografii. Jedno jest natomiast pewne - M1X i M2 nie stanowią rewolucji względem poprzedników a ich dobre rozwinięcie.

Apple przygotowuje nie tylko nowe komputer, ale również smartfony. Co ciekawe w skład iPhone'ów 13 wejdzie wersja mini, która w przypadku dwunastej generacji nie odniosła oczekiwanego sukcesu w konsekwencji gigant z Cupertino zakończył jej produkcję. Analitycy podają, iż iPhone 13 mini to ostatni sprzęt z 5,4-calowym wyświetlaczem Apple właśnie ze względu na kiepską sprzedaż. iPhone'y 14 zaoferują 6,1-calowe oraz 6,7-calowe ekrany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Układ Apple M2 ma trafić do MacBook Air. Wiemy, kiedy pokaże swoją moc

 0