Układy Intela i NVIDIA są najczęstszymi wyborami wśród użytkowników VR

Układy Intela i NVIDIA są najczęstszymi wyborami wśród użytkowników VR

Twórcy Oculus Rift pochwalili się właśnie listą najpopularniejszych urządzeń, na których działa ich oprogramowanie, a obecność dwóch największych firm raczej nie powinna nikogo dziwić.

Dane zbierano przez 28 dni do 18 marca z kolei wyniki ankiety dość jasno obrazują, że liderami pozostają układy Intela oraz NVIDIA. Dokładnie 89,1% sprzętu posiada na wyposażeniu procesory wspomnianej firmy (pozostałe 10% należy do AMD). Ciekawostką jest fakt, że Core i7-8700k, to najczęściej dobierany podzespół wśród fanów wirtualnej rzeczywistości. Jeśli zaś chodzi o grafikę od Nvidia, GeForcy wskazuje średnio 92,2% konsumentów, podczas gdy jednostki konkurencyjnego Radeona zasilają jedynie 7,8% urządzeń opartych na Oculus. Po raz kolejny widzimy, iż produkty GeForce z serii 10 pozostają niekwestionowanym liderem i nawet drogi GTX 1080 Ti jest popularniejszy od RX 480 i RX 580. Generalnie jesteśmy ciekawi jak Intel oraz NVIDIA poradzą sobie poradzą sobie w starciu z nowymi Ryzenami oraz kartami z układem AMD VEGA, chociaż przez pryzmat cen i dostępności tych drugich, taki zestaw będzie zapewne rzadkością.

Intel oraz NVIDIA są niekwestionowanym liderami wśród posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości 

Wśród użytkowników gier PC-towych kluczowe są dwie marki - Oculus VR i HTC Vive. Wedle informacji Steama, Oculus Rift posiada 47,31% fanów zarejestrowanych na platformie Valve, zaś HTC Vive 45,38%. Istnieje także Windows Mixed Realisty z 5,36% udziałów oraz parę starszych zestawów Rift. Nastąpiło tym samym drobne przetasowanie w czołówce gdzie były lider, ustąpił miejsca największemu konkurentowi. Z pewnością HTC nie pomogły dawne spekulacje o ewentualnym wycofaniu się z rynku VR z powodu zbyt kiepskiej sprzedaży urządzeń. Jak wiemy do najczarniejszego scenariusza nie doszło, a korporacja dalej rozwija swój katalog produktów. Przyczyną ewentualnego sukcesu mogą być też obniżki, jakie firma przeprowadziła w ostatnim okresie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Układy Intela i NVIDIA są najczęstszymi wyborami wśród użytkowników VR

 0