Ulepszone NVIDIA Shield TV z obsługą Google Stadia jeszcze w tym roku

Ulepszone NVIDIA Shield TV z obsługą Google Stadia jeszcze w tym roku

Pogłoski o nowej wersji NVIDIA Shield TV w ostatnim czasie mocno się nasiliły. Na początku tego miesiąca nowe Shield TV pojawiło się pod nazwą kodową "mdarcy" (co ma być przeciwieństwem do "darcy", czyli nazwy kodowej obecnego modelu). Nowość wychwycili użytkownicy XDA Developers, przeszukując katalog urządzeń konsoli Google Play. Kilka dni temu The Digital Fix dostało informację od swoich źródeł, mówiącą, że odświeżony model NVIDIA Shield TV rzeczywiście powstaje i ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Poprawiona wersja ma się wyróżniać lepszą wydajnością, pomimo że firma nie zdecydowała się na zmianę procesora i urządzenie wciąż będzie bazować na układzie Tegra X1. Wyższa wydajność ma być rzekomo wynikiem zwiększenia taktowania, jednakże obecne szczątkowe informacje nie zapewniają odpowiedniej ilości danych w tym temacie.

NVIDIA chce zwiększyć bazę użytkowników i zarobić na nowej usłudze Google Stadia, jednocześnie rozwijając swoją własną platformę GeForce NOW.

Systemem operacyjnym ma być Android 9 Pie, czyli o jedno oczko wyżej niż w przypadku urządzeń obecnych na rynku, pracujących pod kontrolą Androida 8 Oreo. Nowy model NVIDIA Shield TV ma otrzymać usprawniony kontroler, jak również bardziej zaawansowany pilot sterowania. Co jednak najbardziej ze wszystkich nowości interesujące, to pogłoski, że ulepszona wersja NVIDIA Shield TV ma być wycelowana w potencjalnych klientów i użytkowników nowej usługi streamingu gier -  Google Stadia. Urządzenie NVIDII ma być nawet dostarczane w wersji bez kontrolera, co jest ukłonem w stronę osób, które kupiły edycję Google Stadia Founder’s Edition, dostarczaną z kontrolerem Stadia.

Oryginalny SHIELD dostarczany był ze zintegrowanym Chromecastem, a tym razem możemy się spodziewać dostarczenia wsparcia dla Chromecast Ultra, co pozwoli graczom na uruchamianie gier poprzez Google Stadia w 4K HDR. Tak duże skupienie NVIDII na usłudze Google Stadia może wyglądać dość dziwnie, zwłaszcza, że producent kart graficznych posiada swoją własną usługę streamingową GeForce NOW, jest ona jednak wciąż w fazie BETA. NVIDIA chce skorzystać na wprowadzeniu Stadia, a jednocześnie w spokoju rozwijać swoją własną platformę. The Digital Fix niestety nie wspomina nic na temat cen. Obecne wersje z kontrolerem i pilotem wyceniane są na około 190 dolarów, a najdroższa wersja z dostępem do GeForce NOW BETA to koszt około 210 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ulepszone NVIDIA Shield TV z obsługą Google Stadia jeszcze w tym roku

 0