Unisoc wypuszcza na rynek układ T765. Ciekawy chip z 5G dla tańszych smartfonów

Unisoc wypuszcza na rynek układ T765. Ciekawy chip z 5G dla tańszych smartfonów

Marka Unisoc znana jest głównie z budżetowych smartfonów i teraz prezentuje nowy model T765 5G, który zwiększa częstotliwość rdzeni, aby móc zapewnić lepszą wydajność. Co zatem oferuje nowy produkt?

Z urządzeń mobilnych dobrze znane są chipy Apple, Qualcomm i MediaTek. W segmencie tańszych urządzeń często spotyka się jednak układy Unisoc. Obecnie firma wprowadza na rynek swój najnowszy flagowy model, T765 5G. Pojawia się jednak pytanie, czym wyróżnia się ten model od flagowców innych producentów? Największą nowością jest obecność 8-rdzeniowego procesora, podobnie jak w słabszym modelu T750 5G. W przypadku T765 5G jest to procesor standardowy, wytworzony w procesie 6 nm EUV w TSMC, jednak nie wykorzystuje on najnowocześniejszych i najmocniejszych rdzeni. Składa się z dwóch potężnych rdzeni Cortex-A76 o częstotliwości 2,3 GHz, które są obecne od 2018 roku. Pozostałe, bardziej ekonomiczne rdzenie, to sześć Cortex-A55 taktowanych z częstotliwością 2,1 GHz. Warto zauważyć, że szczególnie te ekonomiczne rdzenie posiadają dość wysokie taktowanie (w wielu procesorach zwykle są one ustawione na 2,0 GHz lub mniej). Niemniej jednak, nowoczesne flagowce innych producentów wykorzystują już rdzenie Cortex-X taktowane powyżej 3 GHz, co stanowi różnicę w wydajności. 

Unisoc wprowadza na rynek nową platformę dla smartfonów klasy budżetowej - T765 5G.

 

Za grafikę odpowiada układ ARM Mali-G57 MC2, taktowany zegarem 850 MHz, wspierany przez pamięć LPDDR4x-2133. Mamy tu wsparcie dla eMMC 5.1, UFS 2.2 i UFS 3.1. Procesor umożliwia obsługę wyświetlacza Full HD+ o częstotliwości do 120 Hz, natomiast jego 4-rdzeniowy ISP Vivimagic 6.0 obsługuje aparat o rozdzielczości 108 MPx lub kombinację 64+20+13 MPx, zapewniając możliwość nagrywania wideo 4K HDR. Dodatkowo, procesor zapewnia wsparcie dla sieci danych 5G.

Niemniej jednak, mimo że jest to najlepszy procesor tej firmy przeznaczony do telefonów komórkowych, jego możliwości będą korzystne głównie dla urządzeń niskiej klasy. Na przykład, najdroższy telefon z procesorem Unisoc (konkretnie T616) w naszym kraju to Oukitel C35, dostępny za około 650 PLN.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Unisoc wypuszcza na rynek układ T765. Ciekawy chip z 5G dla tańszych smartfonów

 0