Unity zwalnia pracowników i zamyka 14 biur na świecie

Unity zwalnia pracowników i zamyka 14 biur na świecie

Unity poinformowało, że zwolni pracowników i zamknie wybrane biura na świecie. Jest to pokłosie afery, która wstrząsnęła firmą odpowiedzialną za silnik.

Unity jakiś czas temu zapowiedział, że pobierze pieniądze za udzielenie licencji na silnik od wybranych deweloperów. Ta decyzja wywołała oburzenie w branży i protesty twórców gier, którzy zapowiedzieli przesiadkę na inny engine. W efekcie producent zapowiedział zmianę cennika i wcześniejszych postanowień, a także zwolnił swego szefa. Teraz Unity zwalnia 265 pracowników, czyli 3,8% łącznej kadry w ramach resetu, jaki przeprowadza. Jak podaje Reuters, cięcia etatów są związane z rozwiązaniem umowy o świadczenie usług, którą Unity zawarła z firmą Weta FX.

Unity zwalnia 265 pracowników i zamyka 14 biur w Singapurze oraz Berlinie.

Unity zwalnia pracowników i zamyka biura na świecie

Umowę o wartości 1,6 miliona dolarów amerykańskich zawarto po przejęciu przez Unity Weta FX w grudniu 2021 roku. Kwartalny raport zysków Unity z tego miesiąca potwierdził planowane zmiany strukturalne, które, jak stwierdzono, prawdopodobnie obejmą zaprzestanie produkcji niektórych produktów, redukcję 7-tysięcznej siły roboczej i zmniejszenie powierzchni biurowej.

Zamkniętych zostanie 14 biur Unity zlokalizowanych w Berlinie i Singapurze, z kolei biura w San Francisco i Bellevue będą zmniejszone. Pracownicy nie będą już musieli pracować w biurze trzy dni w tygodniu, a usługi biurowe zostaną ograniczone. W zeszłym miesiącu Unity ogłosiło, że John Riccitiello ustąpi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego ze skutkiem natychmiastowym.

Jego odejście nastąpiło kilka tygodni po tym, jak firma wywołała negatywną reakcję społeczności programistów, ogłaszając kontrowersyjne plany monetyzacji swojego popularnego silnika do tworzenia gier. Były prezes IBM James Whitehurst, który został mianowany tymczasowym prezesem i dyrektorem generalnym Unity.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Unity zwalnia pracowników i zamyka 14 biur na świecie

 0