Unreal Engine 4 zyskuje eksperymentalne wsparcie Nintendo Switch

Unreal Engine 4 zyskuje eksperymentalne wsparcie Nintendo Switch

Firma Epic Games właśnie zaimplementowała w swoim silniku graficznym Unreal Engine 4 wsparcie narzędzi deweloperskich dla Nintendo Switch. W tym momencie jest ono oznaczone etykietą "eksperymentalne", lecz w niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzona sfinalizowana wersja.

Unreal Engine 4 to obok Unity najpopularniejszy obecnie silnik graficzny, z którego korzysta większość deweloperów parających się grami typu AAA. Rozwiązanie autorstwa Epic Games jest darmowe oraz oferuje dużą elastyczność przy skalowaniu gier na różnego rodzaju platformy. Już wcześniej, na samym początku stycznia przedstawiciel japońskiego oddziału Epic Games Takayuki Kawasaki sugerował, że na popularnym silniku powstaje wiele nowych gier na Switch. Jedną z nich jest najnowsza odsłona legendarnej serii RPG, Dragon Quest X. Najnowsza wersja Unreal Engine z oznaczeniem 4.15 wprowadza "eksperymentalną" obsługę Nintendo Switch, ale wraz z następną "pełną" aktualizacją silnik będzie pełnoprawnie kompatybilny z narzędziami deweloperskimi do najnowszej konsoli Nintendo.

Dzięki kompatybilności Switch z silnikiem Epic Games, potencjalnie ukaże się tam dużo gier multiplatformowych dlatego, że będzie można je łatwo przekonwertować.

Pierwszą grą opartą na UE4 na Switch jest Snake Pass, logiczno-zręcznościowa platformówka, będąca portem z PC. Pierwotnie gra ukazała się pod koniec grudnia 2016 na komputerach osobistych, a na urządzeniu Nintendo zadebiutuje pod koniec marca. Fakt ten podkreśla tylko jak relatywnie niedużo potrzeba czasu na konwersję gier na Switch, zważywszy, że Snake Pass będzie dostępne także na PS4 i Xbox One oraz w sklepie Windows 10 jako aplikacja UWP. Wprowadzenie dedykowanej obsługi Nintendo Switch do silnika Epic Games definitywnie pomoże programistom wycisnąć z platformy pełniejszy potencjał i tworzyć produkcje lepiej dopasowane pod architekturę opartą na układzie Nvidia Tegra X1. W niedawnym filmiku, który opublikował portal IGN, dowiedzieliśmy się, że potwierdzonych gier na Nintendo Switch jest obecnie 61. Dzięki wsparciu Unreal Engine 4 liczba ta może wielokrotnie wzrosnąć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Unreal Engine 4 zyskuje eksperymentalne wsparcie Nintendo Switch

 0