Urządzenia z elastycznymi ekranami od Apple, Google i Microsoft już wkrótce?

Urządzenia z elastycznymi ekranami od Apple, Google i Microsoft już wkrótce?

Apple, Google i Microsoft zawiązały partnerstwo z LG Display - donosi ETNews, koreański portal technologiczny. Firma LG miałaby zająć się masową produkcją elastycznych paneli OLED i próbować odebrać monopol Samsungowi na sprzedaż urządzeń wyposażonych w tego typu ekrany.

LG Display rzekomo już stworzyło prototypowe elastyczne panele OLED specyficznie dla smartfonów, co potencjalnie oznaczałoby wydanie nowych urządzeń z tego typu ekranami już w przyszłym roku. ETNews uważa, że Apple jest przygotowane na wydanie smartfonów z wyginanymi ekranami w 2017 i posiada wiele aplikacji dostosowanych do tej technologii.

Niewykluczone jest także, że ujrzymy elastyczne Google Pixel i urządzenia z marki Surface Microsoftu w dość niedługim czasie. Zdaniem koreańskiego portalu, wkroczenie urządzeń z elastycznym ekranem służyłoby Microsoftowi i jego wizji wielozadaniowości i zacierania granic między smartfonami, laptopami i tabletami.

Przewiduje się, że to Chińczycy będą czołowymi producentami elastycznych paneli OLED ze względu na możliwość ich sprzedaży po niskiej cenie na lokalny rynek, ale to prawdopodobnie koreańskie firmy pokroju Samsunga i LG będą w stanie spenetrować globalny rynek na masową skalę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Urządzenia z elastycznymi ekranami od Apple, Google i Microsoft już wkrótce?

 0