USB-C i badanie słuchu? Nowe informacje o AirPods Pro

USB-C i badanie słuchu? Nowe informacje o AirPods Pro

Jeśli wierzyć nowym doniesieniom, kolejna generacja słuchawek Apple AirPods Pro zadebiutuje już niedługo, wraz z iPhonami 15. Informacje z sieci mówią o zastąpieniu złącza Lightning portem USB-C w przypadku obudowy nowych AirPodsów. Jakich nowości możemy się jeszcze spodziewać?

Koniec złącza Lightning? USB-C to konieczność

Jak wynika z nowych informacji, premiera kolejnej generacji słuchawek AirPods Pro może być już naprawdę blisko. Doniesienia jasno wskazują na wrzesień. I nie bez powodu. Dziewiątego miesiąca ma bowiem odbyć się konferencja Apple, w trakcie której firma przedstawi swoje nowości.

Nowe AirPods Pro mają oferować złącze USB-C oraz ciekawie zapowiadającą się funkcję badania słuchu.

Apple AirPods Pro

Oczywiście główną częścią całego show będą nowe - a jakże - iPhony 15. O kolejnej generacji smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na pleckach napisaliśmy już całą masę newsów. Tym razem skupimy się jednak na samych słuchawkach. Jeżeli interesują Was najnowsze pogłoski o iPhonach 15, to odsyłam tutaj oraz do tego newsa. Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące kolejnych AirPodsów Pro, to podobno mamy doczekać się zamiany złącza Lightning na port USB-C.

To nie tak, że dotychczas stosowany przez Apple port Lightning jest zły. Za tę decyzję odpowiada Unia Europejska, a w zasadzie to ustalone przez nią przepisy, które popchnęły przedsiębiorstwo zarządzane przez Tima Cooka do przejścia na USB-C także w nowych iPhonach. Warto jeszcze tylko dodać, że samo USB-C w AirPodsach Pro pojawi się oczywiście w etui ładującym.

AirPodsy Pro zbadają słuch

Nowe słuchawki mają oferować również ciekawie zapowiadającą się funkcję badania słuchu. W praktyce sprowadza się to do odtworzenia przez AirPodsy specjalnie przygotowanego dźwięku, dzięki czemu będzie można rozpoznać, czy ktoś ma problemy ze słuchem. Chociaż ta opcja wciąż nie zastąpi lekarza, może być przydatna, jeżeli użytkownik zacznie mieć podejrzenia, iż jego słuch zaczyna się pogarszać. To jednocześnie kolejny krok w kierunku dbania o zdrowie, który robi Apple.

Podsumowując, mimo, że dodanie USB-C do nowych AirPodsów Pro nie powinno nieść ze sobą jakiś większych zmian, bo przecież nie transferujemy do słuchawek dużych plików, ani nie ładujemy ich z dużą mocą, zmiana ta wprowadzi pewien ład oraz standaryzację. Co do funkcji badania słuchu, trzeba będzie zobaczyć jak sprawuje się w praktyce.

Jedno jest pewne, wrzesień przyniesie masę emocji dla wszystkich fanów produktów z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: USB-C i badanie słuchu? Nowe informacje o AirPods Pro

 0