Usługi online Nintendo Switch dopiero w 2018 - poznaliśmy cenę

Usługi online Nintendo Switch dopiero w 2018 - poznaliśmy cenę

Błogosławieństwo albo przekleństwo. Tak można odebrać informacje Nintendo na temat wprowadzenia płatnych usług online. Właśnie dowiedzieliśmy się kiedy będą one dostępne.

Złe wieści to takie, że infrastruktura sieciowa zostanie oddana do użytku dopiero w roku 2018. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że obecnym posiadaczom Switch przyjdzie przez to grać za darmo po sieci nieco dłużej. Oprócz tego proponowana przez japońską firmę cena usług nie jest zbyt wygórowana. W Ameryce miesięczną subskrypcję nabędziemy za 3,99 USD, opcja 3-miesięczna to koszt rzędu 7,99 USD a za okrągły rok z góry zapłacimy 19,99 USD. Przekładając to na polskie realia, nawet w najczarniejszym ze scenariuszów nie powinniśmy wydać więcej niż 100 PLN. Usługi sieciowe Nintendo, gdy zostaną wprowadzone, będą niezbędne do rozgrywki sieciowej. Ponadto wymagane są także do czatu głosowego, a także dają dostęp do nieodpłatnie udostępnianych gier - klasyków z NES i SNES.

Usługi online Nintendo zaliczają obsuwę. Pocieszeniem będzie relatywnie niska cena oraz pozytywne zmiany względem udostępnianych gier.

Pierwotnie płatna subskrypcja online miała pojawić się już tej jesieni, ale najwyraźniej firma Nintendo nie była na to gotowa. Zresztą, patrząc na to, czego Switchowi brakuje, a co dopiero będzie w temacie funkcjonalności wprowadzane, trudno oprzeć się wrażeniu, że konsolę wydano przedwcześnie. Oprócz przesunięcia w czasie infrastruktury online, gigant z Kioto postanowił także zmienić politykę względem zawartych w abonamencie gier. Pierwotnie miały być to gry z NES-a i SNES-a z dodanym trybem online dostępne w comiesięcznej rotacji. Teraz Nintendo postanowiło jednak zrezygnować z tego ograniczenia czasowego i udostępniać je bezterminowo, a skorzystać z nich możemy w każdej chwili - pod warunkiem posiadania aktywnej subskrypcji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Usługi online Nintendo Switch dopiero w 2018 - poznaliśmy cenę

 0