Uśmiercenie Windows 7 przez Microsoft narazi brytyjskich radnych na straty

Uśmiercenie Windows 7 przez Microsoft narazi brytyjskich radnych na straty

Microsoft oficjalnie zrezygnuje z dalszego wspierania Windowsa 7 w styczniu przyszłego roku, istnieje jednak szansa na powstanie specjalnej licencji dedykowanej przede wszystkim przedsiębiorcom, która miałaby zapewnić siódemce najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa jeszcze przez trzy dodatkowe lata, ale na razie nie mamy w temacie żadnych potwierdzonych informacji. I chociaż czasy dominacji Windows 7 ma już za sobą, to ze starszego wydania okienek nadal korzysta ponad 35% procent użytkowników komputerów. Oczywiście decyzja giganta z Redmond o porzuceniu Windowsa 7 nie wszystkim odpowiada i wystarczy wspomnieć o brytyjskich radnych z Bath and North East Somerset, którzy stwierdzili, że Microsoft uśmiercając Windows 7 zmusza ich do wymiany dotychczasowego sprzętu na nowy, a także zakupu systemu operacyjnego.

Brytyjscy radni twierdzą, że są zmuszeni przez Microsoft do poniesienia znacznych kosztów przesiadki na nowy sprzęt i system operacyjny.

Uśmiercenie Windows 7 przez Microsoft narazi brytyjskich radnych na straty

Obliczono, iż koszty takiej modernizacji wyniosą ponad 1,5 miliona funtów. Według tamtejszych polityków przesiadka na lepsze komputery to rzecz niezbędna, aby Windows 10 funkcjonował poprawnie. Co gorsze, urzędnicy twierdzą, że Microsoft podniósł im opłatę za roczną licencję okienek aż o 110 procent i ani myśli udzielić specjalnego rabatu. Przy okazji podkreślono, że zmiana systemu na konkurencyjny raczej nie wchodzi w grę, ponieważ pod wieloma względami produkt Amerykanów nie ma sobie równych. I tutaj pojawił się następny zarzut odnośnie monopolizacji całego rynku systemów operacyjnych.

Rada z Bath and North East Somerset wykorzystuje komputery z zainstalowanym Windowsem do łączenia się z systemami rządowymi, wliczając w to służbę zdrowia. Zagwarantowanie odpowiednio bezpiecznego oprogramowania jest więc w tym przypadku niezbędne, a przesiadka na Windows 10 wydaje się jedynym dobrym pomysłem. Co ciekawe, przeprowadzenie wspomnianej wymiany komputerów oraz systemu powinno zakończyć się przed styczniem 2020 roku. Wiele osób bez wątpienia wciąż nie zdaje sobie jednak sprawy, że chociaż Windows 7 faktycznie był świetnym systemem, to w porównaniu z aktualną edycją okienek jest już przestarzały i urzędy lub instytucje publiczne już jakiś czas temu powinny z niego zrezygnować.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uśmiercenie Windows 7 przez Microsoft narazi brytyjskich radnych na straty

 0