Ustawił wartości wszystkich rejestrów Windows 10 na 0. Co stało się z systemem?

Ustawił wartości wszystkich rejestrów Windows 10 na 0. Co stało się z systemem?

Ciekawscy nie muszą już szukać odpowiedzi. Oto, co stanie się jeśli ustawimy wartości wszystkich rejestrów w Windows 10 na 0. Zaskakująco nie wszystkie aplikacji odmówiły posłuszeństwa.

 

Nikt nie potrzebował odpowiedzi na to pytanie, ale chyba każdy będzie chciał wiedzieć. Co stanie się jeśli w Windowsie 10 wartości wszystkich rejestrów zostaną podmienione na 0? Twórca z kanału Come on Windows postanowił to sprawdzić. W prawie 6-minutowym materiale pokazał na jakie efekty można liczyć. Aby szybko podmienić wartości użyte zostało narzędzie Registry Replace Tool. Autor jedynie wpisał, że wartości 1 mają być zamienione na 0.

System nie był również w stanie do końca prawidłowo odczytać nazwy zamontowanego procesora.

Po chwili oczekiwania program wykonał zadanie. System został popsuty na życzenie użytkownika. Jak się jednak okazało Windows nie poległ w pełni. Z systemu nadal dało się "korzystać", przy czym o normalnej pracy nie było oczywiście mowy. Niemniej jednak Windows nie zawiesił się, ani nie zrestartował. Możliwe było zatem sprawdzenie jak po tym wszystkim zachowują się programy. Większość z nich nie działała poprawnie, dużo rzeczy nie chciało się w ogóle uruchomić.

Zepsuty w ten sposób Windows nie jest w stanie uruchamiać programów .exe. Niemożliwe jest także poruszanie się po katalogach utworzonych na dysku. 

System nie był również w stanie do końca prawidłowo odczytać nazwy zamontowanego procesora. Nazwa CPU, która widniała w Windowsie to "00th Gen Intel(R) Core (TM) i7-00800H @ 2.30GHz". Wygląda jednak na to, że system bez problemu poradził sobie z rozpoznaniem ilości dostępnej pamięci RAM.

Całkiem zabawną ciekawostką jest to, że mimo wszystko bez problemu włączyła się aplikacja Paint. Wbudowany w Windowsa edytor grafiki zdawał się działać w pełni poprawnie. Zadziałały też WordPad oraz przeglądarka Edge. Wygląda zatem na to, że nie wszystkie aplikacje ulegają awarii po tak drastycznych zmianach w rejestrze systemu. Zapewne jednak niektóre z ich funkcji mogłyby nie działać tak jak powinny.

Po ręcznym restarcie z poziomu menu Start system rozpoczął automatyczną naprawę. Jaki był jej efekt nie wiemy, choć się domyślamy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ustawił wartości wszystkich rejestrów Windows 10 na 0. Co stało się z systemem?

 0