Usunięcie aplikacji Facebook na Androidzie przedłuży czas pracy baterii aż o 20%

Usunięcie aplikacji Facebook na Androidzie przedłuży czas pracy baterii aż o 20%

Nie jest to na pewno nowe odkrycie, że aplikacja Facebook zużywa strasznie dużo baterii i jest to problem znany od dawna. Niedawno niezależny test Tech World Zone wykazał, że przypadłość nadal występuje, a czas pracy baterii w znaczny sposób wzrasta bez zainstalowanej aplikacji.

Facebook na Androidzie

W styczniu do takiego wniosku doszło Android Central, a tym razem Tech World Zone postanowiło sprawdzić, czy problem nadal występuje. Do testów posłużyła aplikacja Metal, która jest tak naprawdę nakładką na stronę mobilną. Na telefonie Huawei Nexus 6P okazało się, że urządzenie z końcem dnia dysponowało 20% więcej energii, niż w sytuacji gdy zainstalowana była mobilna aplikacja Facebook. Testy były wielokrotnie powtarzane I za każdym razem wychodziły te same wyniki.

Co ciekawsze, według wbudowanych narzędzi diagnostycznych Androida, oprogramowanie to nie powinno powodować takiego zużycia baterii - problem leży głębiej Jednak przy odinstalowaniu Facebooka i Messengera,  pozostałe aplikacje uruchamiały się o 15% szybciej - sprawdził użytkownik sieci forum reddit, pbrandes_eth tried. Podobne rezultaty uzyskali inni członkowie reddit.

Wniosek z tego jest następujący: należy albo używać nakładki na przeglądarkę typu Metal, albo korzystać z Facebooka z przeglądarki. Przedstawiciel firmy, w odpowiedzi na maila od Tech World Zone, przyznał, że Facebook otrzymał zgłoszenia problemów od użytkowników Androida i stara się  je zbadać. Nie było jednak żadnej wzmianki o pracy baterii, jedynie o szybkości działania aplikacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Usunięcie aplikacji Facebook na Androidzie przedłuży czas pracy baterii aż o 20%

 0