Uwaga na fałszywą stronę MSI Afterburner, która rozsiewa malware

Uwaga na fałszywą stronę MSI Afterburner, która rozsiewa malware

MSI, czyli jeden z najpopularniejszych producentów komputerów i podzespołów PC, ostrzega użytkowników, że ktoś wykorzystuje ich nazwę do dystrybucji złośliwego oprogramowania. Atakujący stworzyli fałszywą stronę pobierania oprogramowania MSI Afterburner i używają adresu URL, który dla niczego niepodejrzewającego użytkownika wygląda na oficjalny adres MSI. Entuzjastom PC nie trzeba przedstawiać programu Afterburner. Jest to narzędzie do OC kart graficznych MSI, ale działa także na grafikach innych producentów. Narzędzie umożliwia użytkownikom ustawienie szybkości zegara GPU i pamięci, regulację napięcia i monitorowanie temperatury karty. 

Hakerzy stworzyli fałszywą stronę pobierania oprogramowania MSI Afterburner i używają adresu URL, który wygląda na oficjalny adres MSI.

Uwaga na fałszywą stronę MSI Afterburner, która rozsiewa malware

Zazwyczaj oprogramowanie jest dostępne dla każdego do pobrania ze strony internetowej MSI, ale oficjalna strona internetowa jest obecnie w trakcie konserwacji (linki pobierania nie działają). Atakujący postanowili wykorzystywać tę sytuację i postawiona przez nich strona wygląda prawie identycznie jak oficjalna (brakuje jedynie nagłówka witryny MSI, a strona producenta zawiera również małą ikonę w lewym dolnym rogu, aby dostosować ustawienia plików cookie). Dla porównania adres URL używany do podszywania się pod MSI wygląda następująco: https://afterburner-msi.space/. Oczywiście zdecydowanie odradzamy otwieranie adresu URL lub pobieranie czegokolwiek z tej strony.

 

Jeśli nie posiadacie aktualnie zainstalowanego programu MSI Afterburner, możesz poczekać trochę dłużej, aż oficjalna strona znów będzie działać. Alternatywnie możecie skorzystać ze sprawdzonych zaufanych portali, z których można bezpiecznie pobrać program. Nie wiemy jeszcze, jakie jest zadanie złośliwego oprogramowana dystrybuowanego na stronie podszywającej się pod MSI, ale tego typu malware przeważnie nie wróży nic dobrego i często ma za zadanie nie tylko uprzykrzyć życie użytkownikom, ale i wyciągnąć od nich jakieś dane. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uwaga na fałszywą stronę MSI Afterburner, która rozsiewa malware

 0