Uwaga! Użytkownicy Androida są lepszymi kierowcami niż posiadacze iPhone'ów

Uwaga! Użytkownicy Androida są lepszymi kierowcami niż posiadacze iPhone'ów

Choć może wydawać się to absurdem, działająca w branży ubezpieczeniowej w USA firma Jerry przeprowadziła badanie, które miało na celu ustalenie odpowiedzi na pytanie: kto jest lepszym kierowcą - użytkownik Androida czy iOS?

"Nie jest tajemnicą, że wielu wielbicieli iPhone'ów patrzy z góry na swoich kolegów używających Androida. Wielu użytkowników iPhone'ów, którzy są młodsi i więcej zarabiają, nie chce umawiać się z użytkownikami Androida, a niektórzy twierdzą, że nawet nie odpowiedzieliby na wiadomość kogoś, kto nie ma iPhone'a." - pisze Jerry na swoim blogu. Firma dodaje, że użytkownicy Androida są "bardziej otwarci, szczerzy i skromni - i mniej zainteresowani luksusami i statusem społecznym". Z badań przeprowadzonych przez Jerry wynika, że użytkownicy Androida są również lepszymi kierowcami niż użytkownicy iPhone'a. Firma przeanalizowała zachowania za kierownicą 20 000 kierowców na przestrzeni 13 milionów kilometrów (1,61 mili w każdym kilometrze). Wyniki? Użytkownicy systemu Android znacznie lepiej radzą sobie za kierownicą niż użytkownicy telefonów z systemem iOS.

Użytkownicy Androida są "bardziej otwarci, szczerzy i skromni - i mniej zainteresowani luksusami i statusem społecznym" oraz są lepszymi kierowcami niż posiadacze iPhone'ów.

Użytkownicy Androida uzyskali wyższe wyniki niż użytkownicy iPhone'ów w każdej kategorii, w tym w kategorii ogólnego bezpieczeństwa jazdy, prędkości, rozproszenia uwagi, skręcania, hamowania i przyspieszania. Największy margines był w kategorii rozproszenia uwagi, co oznacza, że użytkownikom Androida łatwiej było trzymać ręce z dala od telefonu podczas jazdy. Wskaźniki, które zazwyczaj są dobre w przewidywaniu wyników bezpiecznej jazdy, takie jak wiek, płeć, stan cywilny, wykształcenie i zdolność kredytowa, wszystkie były na korzyść użytkowników Androida. Najwyższe wyniki uzyskali "starsi ludzie, którzy są żonaci, są właścicielami domów, mieszkają na Środkowym Zachodzie, mają licencjat lub bardziej zaawansowany stopień naukowy i wyższy scoring kredytowy". Scoring kredytowy obejmuje wiele informacji od wieku i wykształcenia, poprzez miejsce pracy, stan majątkowy, rodzinę itd.

Zazwyczaj najwyższe wyniki za prowadzenie samochodu uzyskują osoby z tytułem doktora, a następnie osoby z tytułem magistra i licencjata. Mimo to użytkownicy Androida, którzy nie ukończyli szkoły średniej, wyprzedzili użytkowników iPhone'a z tytułami doktorskimi, magisterskimi i licencjackimi. Użytkownicy Androida z najniższym poziomem scoringu kredytowego radzili sobie lepiej niż użytkownicy iPhone'ów z najwyższym poziomem. Biorąc pod uwagę wiek, użytkownicy Androida we wszystkich przedziałach również wyprzedzili użytkowników iPhone'ów pod względem jakości jazdy.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uwaga! Użytkownicy Androida są lepszymi kierowcami niż posiadacze iPhone'ów

 0