Uważajcie! Aktualizacja Windowsa znów psuje drukarki i zmienia nazwę każdej zainstalowanej

Uważajcie! Aktualizacja Windowsa znów psuje drukarki i zmienia nazwę każdej zainstalowanej

Użytkownicy systemów Windows 10, 11 i Server 2002 zauważyli zmianę nazw i ikon swoich zainstalowanych drukarek. Aktualizacja zmieniła nazwę drukarek na HP LaserJet M101-M106 i wymusza instalację pakietu HP Smart, nawet jeśli nie posiadacie sprzętu HP. Nie ma żadnego sposobu obejścia problemu.

Pierwsze zgłoszenia tego problemu pojawiły się 28 listopada, a użytkownicy nadal informują o powszechności tego zjawiska, sugerując, że Microsoft nie rozwiązał jeszcze tej kwestii w swojej aktualizacji. Problem ten dotyczy drukarek różnych producentów wykrywanych w systemie, niezależnie od tego, czy są one podłączone przewodowo, czy bezprzewodowo. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że system instaluje sterowniki nawet wtedy, gdy żadna drukarka nie jest fizycznie podłączona. 

Użytkownicy zgłaszają, że system zmienia nazwy drukarek i instaluje sterowniki HP, nawet jeśli żadna drukarka nie jest podłączona fizycznie.

 

Aktualizacja systemu Windows zmienia metadane drukarek HP LaserJet, co prowadzi do automatycznej instalacji aplikacji HP Smart bez zgody użytkownika. Skutkuje to nieprawidłowym sterownikiem domyślnej drukarki, choć niektórzy użytkownicy donoszą, że drukarka nadal działa poprawnie pomimo zmienionych metadanych. Na chwilę obecną Microsoft nie odpowiedział na ten problem ani nie ogłosił dostępności poprawki naprawiającej ten błąd w sterownikach.

Brak możliwości obejścia lub naprawy tego problemu sugeruje, aby wstrzymać się z aktualizacjami systemu Windows datowanymi od 27 listopada, dopóki Microsoft nie naprawi tej kwestii i nie udostępni poprawionej poprawki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uważajcie! Aktualizacja Windowsa znów psuje drukarki i zmienia nazwę każdej zainstalowanej

 0