Uwolnij prawdziwą moc. Płyty główne z serii MSI 400

Uwolnij prawdziwą moc. Płyty główne z serii MSI 400

MSI zaprezentował nową rodzinę płyt głównych z serii Intel 400. Urządzenia te pojawiają się na rynku wraz z najnowszymi procesorami Intel Core dziesiątej generacji, które współpracują z socketem LGA 1200. Wspomniane CPU Intela charakteryzują się zaawansowanymi możliwościami technicznymi, wysokimi parametrami pracy oraz konstrukcją z maksymalnie 10 rdzeniami. Dzięki temu uzyskano zarówno znaczącą poprawę wydajność samego procesora, jak i współpracującej z nim pamięci. Płyty główne z serii MEG, MPG i MAG to wersje przeznaczone dla trzech różnych segmentów gamingowego rynku. Przygotowano je z myślą nie tylko o entuzjastach gier, ale również o początkujących graczach, dzięki czemu, bez problemu zaspokoją one potrzeby każdego rodzaju gamingowego użytkownika. W celu zagwarantowania stabilnej i wydajnej obsługi procesorów Intela dziesiętnej generacji, płyty z serii MSI 400 wykorzystują najnowsze technologie i zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. Ulepszone systemy chłodzenia, zarówno dla produktów klasy high-end, jak i podstawowych modeli, zapewniają najlepsze warunki do odprowadzania ciepła.

MSI zaprezentował nową rodzinę płyt głównych z serii Intel 400. Urządzenia te pojawiają się na rynku wraz z najnowszymi procesorami Intel Core dziesiątej generacji, które współpracują z socketem LGA 1200.

Uwolnij prawdziwą moc. Płyty główne z serii MSI 400

Warto podkreślić fakt, że wszystkie płyty główne Z490 wyposażono w system chłodzenia oraz ochrony napędów półprzewodnikowych, M.2 Shield Frozr. Co więcej, w wypadku całej linii płyt głównych z serii MSI Z490 poprawiono przewodnictwo cieplne w tym opcje związane z overclockingiem, stosując w nich wielowarstwowe płytki drukowane PCB zawierające od 6 do 10 warstw laminatu. Wielowarstwowa płytka PCB przynosi ponadto korzyści związane z wyższą przepustowością i zwiększeniem niezawodności transmisji sygnałów w obwodach. Oferowane co najmniej w wersji 2.5G Ethernet LAN i Wi-Fi 6 AX karty sieciowe pozwalają na większą prędkość przesyłu danych, co z kolei przekłada się na lepsze działanie aplikacji korzystających z sieci. Co więcej, wszystkie płyty główne z serii 400 obsługują tzw. adresowalne, odpowiedzialne za efekty podświetlenia diody LED RGB, sterowane za pomocą nowego systemu EZ LED Control, który z łatwością włącza/wyłącza światło. Oprócz większej wydajności, gamingowe płyty główne z serii MSI 400 wyposażone są w zamontowane fabrycznie osłony złączy we/wy, co ułatwia instalację płyty i jej montaż w obudowie. Ponadto, osłony te zoptymalizowano pod kątem integracji z systemem chłodzenia MSI, co z kolei ułatwia odprowadzanie ciepła.

Seria MEG

Płyty główne serii MEG posiadają aktywny system chłodzenia, na który składają się m.in. radiator Frozr Heatsink z zamontowanym na nim wentylatorem z dwurzędowym łożyskiem kulkowym, rozwiązanie Zero Frozr oraz mechanizm wentylacji na osłonie złączy we/wy. MEG Z490 GODLIKE oferuje jeszcze potężniejszy system chłodzenia, w tym blok radiatora z ciasno ułożonymi żeberkami (Stacked Fin Array), ciepłowody i płytkę bazową odprowadzającą ciepło z tranzystorów mocy MOSFET, które to elementy sprawiają, że płyta główna przystosowana jest do działania z ekstremalnymi parametrami pracy i do zaawansowanego podkręcania. Wszystkie trzy sloty na napędy M.2 wyposażone są w system osłon M.2 Shield Frozr. MEG Z490 GODLIKE oferuje opatentowany, dwustronny system chłodzenia napędów M.2, który zapewnienia możliwie najniższą, temperaturę ich pracy. W porównaniu do innych konstrukcji, płyty główne z serii MEG wykorzystują lustrzany układ elementów mocy z zastosowaniem kości kontrolerów faz firmy ISL (Intersil), dzięki czemu podwojono na płytach liczbę dostępnych faz zasilania. Zastosowano również 16-fazową, 90-amperową inteligentną konstrukcję stopni zasilania (Smart Power Stage) z szesnastoma tytanowymi dławikami Titanium Choke III, dzięki czemu zapewniono jednakowe, spójne i stabilne dostarczanie mocy do procesorów Intel Core dziesiątej generacji.

Płyty główne z serii MEG Z490 GODLIKE i MEG Z490 ACE mają sztywną, metalową płytę tylną, określoną nazwą Chest Plate, która to zapobiega potencjalnym uszkodzeniom mogącym wystąpić w wyniku zginania lub skręcania płyty głównej podczas procesu jej instalacji i montażu w obudowie komputera. Na płytach głównych z serii MEG znaleźć można dźwiękowy system Audio Boost HD z dedykowanym procesorem dźwięku ALC1220. Układ dźwiękowego przetwornika cyfrowo-analogowego, ESS Audio DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy zapewniają natomiast studyjną jakość dźwięku. Do ciekawych funkcji, którymi pochwalić się mogą płyty z serii MEG Z490 GODLIKE należy zaliczyć zamontowany na płycie głównej panel narzędziowy Dynamic Dashboard II unowocześniony za sprawą zastosowania w nim kolorowego wyświetlacza OLED, dzięki czemu panel ten jest znacznie lepiej dostosowany do potrzeb użytkowników. Wymienić tu jeszcze należy port sieciowy 10G Super LAN i złącze Thunderbolt 3, które pozwalają na większą prędkość transmisji danych oraz kartę rozszerzeń M.2 XPANDER-Z GEN 4 S z funkcją Smart Fan.

Seria MPG

Płyty główne z rodziny MPG to dobry wybór dla osób kładących nacisk na wydajność, którzy jednocześnie chcą zaprezentować interesujący styl połączony z unikatowym wyglądem komputera. Wszystkie płyty główne z serii MPG mają wbudowany system podświetlenia Mystic Light LED z 16,8 milionami dostępnych barw i 29 efektami animacji światła. Kolor i sposób świecenia można z łatwością kontrolować za pomocą wyjątkowej aplikacji MSI Dragon Center.

Wysokiej jakości, podwójny, szynowy system zasilania (Duet Rail Power Solution) pomaga poprawić stabilność dostarczania energii. Ze względu na większą liczbę rdzeni procesora, wydajny system chłodzenia jest niezbędny do rozpraszania zwiększonej ilości ciepła. Płyty główne z serii MPG Z490 GAMING CARBON Wi-Fi wyposażono w ciepłowód i powiększony radiator, który montowany jest na chipsecie. Z kolei płyty MPG Z490 GAMING EDGE Wi-Fi i MPG Z490M GAMING EDGE Wi-Fi wyposażone w aluminiową osłonę złączy, a MPG Z490 GAMING PLUS oferuje ulepszoną i wydłużoną konstrukcję radiatorów Extended Heatsink, które to rozwiązania są dobrze przygotowane na potencjalny, możliwy wzrost temperatury komponentów płyty. Szybka transmisja danych zarówno w Internecie, jak i w intranecie, to coraz ważniejsze kwestie dla wszystkich graczy. Karta sieciowa kompatybilna ze standardem 2,5G LAN współpracująca z LAN Managerem oraz bezprzewodowa transmisja danych zgodna ze specyfikacją Wi-Fi 6 AX, to obecnie obowiązkowe rozwiązania dla gamingowych użytkowników. W wypadku płyt z serii MPG Z490 GAMING CARBON Wi-Fi i MPG Z490 GAMING EDGE Wi-Fi znajdziemy tam jeszcze technologię zgodną z systemem Lightning USB 20G, korzystającą z układu kontrolera ASMedia 3241. Dzięki temu można uzyskać transfer danych za pośrednictwem złącza Type-C z prędkością dochodzącą do 20 Gbit/s.

Seria MAG

Płyty główne z serii MAG to solidne płyty główne charakteryzujące się dobrą specyfikacją techniczną, wysoką wydajnością oraz implementacją niezbędnych funkcji, które pozwalają zaspokoić potrzeby graczy. Modele z serii MAG Z490 TOMAHAWK wyposażone są w aluminiowe osłony złączy we/wy, a MAG B460 TOMAHAWK odznacza się ulepszoną i wydłużoną konstrukcję radiatorów Extended Heatsink. Oba zwiększające powierzchnię oddawania ciepła rozwiązania zapewniają znacznie lepszy efekt rozpraszania ciepła. Wszystkie sloty M.2 wyposażone są w system osłon wspomagających chłodzenie, M.2 Shield Frozr, który zapobiega pojawianiu się termicznego efekty dławienia transmisji danych w przegrzanym napędzie półprzewodnikowym. Cyfrowy regulator PWM z 12+1+1 fazami zasilania zgodnymi z podwójnym, szynowym system zasilania, Duet Rail Power System, gwarantuje stabilność i jednorodność dostarczania mocy.

Płyty główne z serii MAG Z490 TOMAHAWK wyposażone są w dwa kontrolery sieciowe LAN, w tym jeden zgodny ze standardem 2.5G LAN, a drugi z Gigabit LAN. Obie karty sieciowe charakteryzują niskim obciążeniem procesora i możliwością długotrwałego korzystania z sieci. Jeśli chodzi o chipsety z serii B460, to również w ich wypadku, firma MSI oferuje kompletną linię płyt głównych z serii MAG, w tym płyty główne z rodziny TOMAHAWK, MORTAR i BAZOOKA wyposażone w 12+1+1 fazowy system zasilania zgodny z Duet Rail Power System, dzięki czemu uzyskano większą stabilność pracy, która z łatwością sprosta wymaganiom początkujących graczy.

Seria PRO

Model Z490-A PRO cechuje się solidną funkcjonalnością i wysokiej jakości wykonaniem, co przekłada się na możliwość wykorzystania płyt z tej serii z różnorodnych zastosowaniach profesjonalnych i biznesowych. Ulepszoną i wydłużona konstrukcja radiatorów Extended Heatsink, system osłon M.2 Shield Frozr i cyfrowy regulator PWM z 12-fazowym systemem zasilania zgodnym z Duet Rail Power System, umożliwiają długą i niezawodną pracę. Zmodernizowano również moduł LAN, wykorzystując w jego konstrukcji nowoczesny układ sieciowy zgodny ze standardem 2.5G LAN. Dzięki temu zwiększono prędkość transmisji danych i szybkość działania sieci. Więcej informacji o płytach głównych MSI uzyskamy na tej stronie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Uwolnij prawdziwą moc. Płyty główne z serii MSI 400

 0