Użytkownicy donoszą, że aktualizacja Windows 10 KB4532693 usuwa ich pliki

Użytkownicy donoszą, że aktualizacja Windows 10 KB4532693 usuwa ich pliki

Ostatnia aktualizacja Windows 10, oznaczona jako KB4532693, okazuje się być bardziej problematyczna niż początkowo sądzono. Użytkownicy donoszą bowiem, że jest to kolejny update OS Microsoft, który kasuje ich pliki. Po tym jak gigant z Redmond w ubiegłym tygodniu udostępnił tę zbiorczą aktualizację, zaczęły pojawiać się doniesienia osób, które podawały, że ich pulpit oraz menu Start zostały przywrócone do domyślnych ustawień, a co więcej nie mogli oni znaleźć plików przechowywanych w profilu użytkownika. Okazało się, że w trakcie instalacji update’u, użytkownik przełączany był na tymczasowy profil, a jego pliki przechowywano z rozszerzeniem .000 lub .bak, a błąd uniemożliwiał przywrócenie po zakończeniu danych z oryginalnego profilu. By przywrócić swoje dawne dane, osoby, które znalazły się w takiej sytuacji, musiały kilkukrotnie zrestartować Windowsa lub odinstalować update. Jak na razie Microsoft poinformował jedynie, że ma świadomość problemu i sprawdza sytuację.

 

Okazuje się jednak, że KB4532693 dla Windows 10 potrafi sprawiać duże problemy i użytkownicy donoszą o usuwaniu plików przez nową aktualizację OS.

Użytkownicy donoszą, że aktualizacja Windows 10 KB4532693 usuwa ich pliki

Okazuje się jednak, że KB4532693 potrafi sprawiać większe problemy niż tylko zapisanie kopii profilu, której nie można później przywrócić. Użytkownicy w wielu miejscach donoszą bowiem, że ich profile i pliki całkowicie zniknęły i zmuszeni byli do skorzystania z kopii zapasowej do ich przywrócenia. Jeśli profil został skasowany, to oznacza to, że wszystkie pliki przechowywane w Dokumentach, katalogu Pobrane, Muzyka, Zdjęcia i Filmy również zostały utracone. Tyczy się to również wszystkich danych programów przechowywanych w profilu użytkownika. By zainstalować problematyczną aktualizację bez takowych komplikacji, jedna z osób zdecydowała się na naprawdę uciążliwą procedurę zrobienia kopii zapasowej swojego profilu na zewnętrzny dysk przed dokonaniem update’u, a następnie przywrócenie go po tym zabiegu.

Warto jednak podkreślić, że nie każdy doświadcza tych problemów i nie wiadomo jeszcze, co je wywołuje, ani kto jest na nie bardziej narażony. Na chwilę obecną wygląda na to, że błąd obejmuje relatywnie niewielką grupę użytkowników, którzy dokonali aktualizacji KB4532693, ale może rodzić poważne konsekwencje dla wielu osób. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy update Windows 10 kasuje pliki użytkowników i z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku Windows 10 October 2018 Update, gdzie gigant z Redmond zmuszony był nawet do wycofania aktualizacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy donoszą, że aktualizacja Windows 10 KB4532693 usuwa ich pliki

 0