Użytkownicy Dysku Google skarżą się na znikające pliki

Użytkownicy Dysku Google skarżą się na znikające pliki

W sieci pojawiły się doniesienia o znikających plikach z Dysku Google. Jeden z użytkowników opublikował na forum wpis, w którym skarży się na usunięcie wszystkich danych od maja. Struktura folderów została przywrócona do stanu z tamtego okresu, a sam Dysk nie zarejestrował żadnej aktywności.

Dysk Google "cofnął się" o 6 miesięcy

Użytkownicy Dysku Google informują o problemie znikających w niewyjaśniony sposób danych. Jedna z takich osób opublikowała nawet post na forum wsparcia Google, gdzie wyjaśniła, jak dokładnie wygląda problem. Z wpisu tego użytkownika dowiedzieliśmy się, że w jego przypadku Dysk "cofnął się" aż o 6 miesięcy. Dokładniej mówiąc wygląda to tak, jakby usługa przywróciła stan z maja tego roku. Usuwając przy tym oczywiście wszelkie zmiany, które zostały wprowadzone. Dotyczy to niestety również plików.

Użytkownicy Dysku Google informują o problemie znikających w niewyjaśniony sposób danych.

Autor posta wyjaśnia, że do maja cofnięta została również struktura folderów. Co więcej, sam Dysk również zachowuje się jakby od tamtego czasu nie były wprowadzane żadne zmiany. Od maja nie została bowiem zarejestrowana żadna nowa aktywność. Dalej możemy przeczytać, że pliki nie zostały po prostu usunięte, ponieważ w takim wypadku znalazłyby się w specjalnym folderze o nazwie "Kosz", gdzie na okres 30 dni są "zamrażane" i dopiero po tym czasie następuje ich rzeczywiste usunięcie. W tym przypadku nie pomógł niestety nawet zespół wsparcia Google, który użył programu do odzyskiwania.

To więcej niż jeden taki przypadek

Na forum, pod wspomnianym postem, znalazły się odpowiedzi od innych użytkowników, którzy przyznali, że doświadczyli tego samego problemu z Dyskiem Google. Jeden z nich również wspomina o nieudanej próbie skanowania w celu odnalezienia brakujących plików. Inna osoba napisała, że w jej przypadku do zniknięcia danych doszło po zasubskrybowaniu Google One, jednak nie można na tę chwilę stwierdzić czy ta usługa ma jakikolwiek związek z usuwaniem się plików. Może być to równie dobrze zwykły przypadek.

Kolejny użytkownik skarży się, że u niego pliki także się "cofnęły", jednak nie o 6 miesięcy, a o ponad 3 miesiące. Wygląda zatem na to, że problem nie jest jednorazowy i ma swoje konkretne źródło - coś co powoduje cofanie dokonanych zmian. Posiadając ważne dane na Dysku Google warto byłoby zatem zrobić ich kopię zapasową, ponieważ problem najwyraźniej może wystąpić u każdego. Google otrzymało od poszkodowanych użytkowników zgłoszenia, więc powinno już dobrze wiedzieć o błędzie skutkującym znikaniem plików. Miejmy nadzieję, że trwają już prace nad jego rozwiązaniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy Dysku Google skarżą się na znikające pliki

 0