Użytkownicy Google Pixel 3 skarżą się na problem z baterią

Użytkownicy Google Pixel 3 skarżą się na problem z baterią

Płonące czy eksplodujące smartfony to problem znany nie od dziś, a w przeszłości na tę przypadłość cierpiały m.in. niektóre egzemplarze Samsunga Galaxy Note 7. Podobny kłopot, ale na szczęście niekończący się najczarniejszym scenariuszem odnotowują wybrani właściciele Google Pixel 3 oraz Pixel 3 XL. Na forum wsparcia producenta urządzenia, a także we wpisach na Reddit pojawia się coraz więcej skarg dotyczących spuchniętych baterii, które mogą powodować uszkodzenie tylnego panelu. Tak też stało się w paru sytuacjach, w których bateria wypchnęła tylną część urządzenia. Co ciekawe sam problem ma nie ograniczać się tylko do serii Pixel 3 i występować również wśród starszej generacji telefonów, które były intensywnie używane. Według Android Policę jedną z pierwszych oznak wskazujących na puchnięcie baterii smartfona jest fakt, iż przestaje on ładować się bezprzewodowo. Zresztą winą za tę przypadłość użytkownicy obarczają funkcję bezprzewodowego ładowania, aczkolwiek inny właściciel Pixela 3 stwierdził, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu oraz ładowaniu go prawie cały czas bezprzewodowo nie zauważył by z baterią zaczęło dziać się coś złego.

W internecie coraz częściej można natrafić na skargi użytkowników Pixeli 3 i Pixeli 3 XL dotyczących spuchniętych baterii.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca we flagowym smartfonie od Google. Właściciele Pixeli 3 powinni baczniej obserwować swój sprzęt i w sytuacji wykrycia nieprawidłowości skontaktować się ze wsparciem producenta. Nie zalecane jest także spanie z telefonem, co praktykuje całkiem dużo osób słuchających muzyki, oglądających wideo czy po prostu przeglądających internet przez zaśnięciem. Notabene należy przypomnieć, że ponad rok temu pojawiły do sieci trafiły informacje o przegrzewaniu się Pixeli 3 co doprowadzało nawet do ich automatycznego wyłączenia. Chociaż zwiększone temperatury smartfonów w trakcie bardziej wymagających procesów nie powinny stanowić zaskoczenia, tak tutaj poziom ciepła był większy od standardowego i budził niepokój. Pytanie w jakim stopniu puchnięcie baterii dotyka Pixela 4, bo i takie głosy zaczęły się pojawiać. Warto wspomnieć, że w jego przypadku Google zakończyło produkcję.

Zapewniono przy okazji, że czwarta generacja nadal będzie dostawać najnowsze aktualizacje Androida. Mimo wszystko sytuacja jest dość nietypowa, ponieważ sprzęt znika z taśm w fabrykach oraz oficjalnego sklepu po 9,5 miesiąca od momentu debiutu. Powodem może być nie tylko nadchodzący Pixel 5, ale również niższe niż oczekiwano zainteresowanie czwórką. Chociaż przedsiębiorstwo nigdy nie ujawniło precyzyjnych danych dotyczących sprzedaży swoich urządzeń, pojawiły się oznaki niższego zainteresowania Pixelem 4, który był gościem różnych promocji mających w założeniu przyspieszyć pozbycie się dostępnych zapasów. magazynowych co niejako łączy się w całość w obliczu zakończenia oficjalnej sprzedaży. Warto wspomnieć, iż kilka dni temu do sieci trafiły zdjęcia prezentujące Pixela 5 w akcji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy Google Pixel 3 skarżą się na problem z baterią

 0