Użytkownicy GTX 1080 Founders Edition narzekają na wentylatory. Karty mają wadę fabryczną?

Użytkownicy GTX 1080 Founders Edition narzekają na wentylatory. Karty mają wadę fabryczną?

Kiedy Nvidia informowała o cenie GTX 1080 w edycji Founders, wysoką cenę argumentowano proporcjonalną jakością produktu końcowego. Wygląda jednak na to, że wcale nie jest tak dobrze, a w sieci pojawiają się pierwsze opinie niezadowolonych użytkowników, których liczba z minuty na minutę rośnie. Flagowiec Zielonych ma ponoć problemy z zachowaniem wentylatora, a precyzując - prędkością obrotową.

[...] potrafi w ułamku sekundy rozkręcić się do prędkości 2000-3000 obr./min, by po krótkiej chwili powrócić do stanu początkowego.

Według doniesień niezadowolonych nabywców, wentylator promieniowy stanowiący część chłodzenia NVTTM, potrafi w ułamku sekundy rozkręcić się do prędkości 2000-3000 obr./min, by po krótkiej chwili powrócić do stanu początkowego. Zachowanie jednostki nie jest związane z obciążeniem procesora graficznego, ponieważ problematyczna sytuacja występuje także w trybie spoczynku. Jednocześnie dotknięci problemem użytkownicy twierdzą, że sytuacji nie da się polepszyć poprzez zastosowanie oprogramowania zmieniającego krzywą obrotów, np. Asus GPU Tweak bądź MSI Afterburner, ponieważ żaden z dostępnych programów nie jest kompatybilny z Pascalem, tym samym przeprowadzenie modyfikacji nie jest możliwe. 

Producent nie odniósł się jeszcze do skarg, choć wydaje się, że to tylko kwestia czasu. Coraz więcej zarzutów pojawia się bezpośrednio na oficjalnym forum Nvidii, co raczej nie pozwoli firmie na zachowanie milczenia. Nie wiadomo też, czy problem dotyczy wyłącznie oprogramowania układowego, czy jest to grubsza sprawa związana z zasilaniem wentylatora.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy GTX 1080 Founders Edition narzekają na wentylatory. Karty mają wadę fabryczną?

 0