Użytkownicy laptopów Razera mają problemy z Windows 10 Fall Creators Update

Użytkownicy laptopów Razera mają problemy z Windows 10 Fall Creators Update

Windows 10 Fall Creators Update zadebiutował kilka dni temu przynosząc wiele nowości skierowanych do twórców, ale nie tylko (np. elementy interfejsu Fluent Design czy funkcję plików na żądanie w OneDrive). Jeśli jednak posiadacie laptopa Razera, to update ten sprawiać może Wam sporo problemów.

Na forum Razera pojawiły się bowiem wpisy, zapoczątkowane przez doniesienia niejakiego Kokorone, narzekające na brak kompatybilności ostatniej aktualizacji Windows 10 (wersja 1709, kompilacja 16299.15) znanej jako Fall Creators Update. Wynika z nich, że producent gamingowego sprzętu prawdopodobnie nie zaktualizował sterowników tak, by współgrały z nową wersją OS Microsoftu, przez co trackpad, klawiatura i porty USB nie działają po wybudzeniu komputerów z trybu uśpienia aż do ponownego uruchomienia systemu. Co ciekawe, problem ten występuje podobno tylko, jeśli notebook działa na baterii i nie jest podłączony do źródła zasilania, jednak biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z laptopem, czyli w założeniu mobilnym sprzętem, taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania.

Wygląda na to, że wdrażanie Fall Creators Update nie przebiega tak gładko jak można było to sobie wyobrazić

Niestety użytkownicy sprzętu tego popularnego producenta nie mają zbyt dużego wyboru i jeśli jeszcze nie zaktualizowali systemu, to na chwilę obecną lepiej wstrzymać się z updatem. W innym wypadku pozostaje jeszcze możliwość  powrotu do wersji Windows 10 Creators Update. Nie ma jednak pewności, że system nie wymusi automatycznej aktualizacji do najnowszej wersji. Warto nadmienić, że Razer nie zabrał jeszcze oficjalnie głosu w tej sprawie, ale wydaje się być mało prawdopodobne, by nie zdawał sobie sprawy z sytuacji i można tylko mieć nadzieję, że w pocie czoła pracuje nad rozwiązaniem i wkrótce dostarczy stosowną łatkę, która rozwiąże problem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy laptopów Razera mają problemy z Windows 10 Fall Creators Update

 0