Użytkownicy PlayStation otrzymali trwałe bany bez powodu

Użytkownicy PlayStation otrzymali trwałe bany bez powodu

W poniedziałek konta wielu użytkowników PlayStation zostały trwale zablokowane. Nie były to bany za konkretne przewinienia i dotyczyły osób, które nie złamały regulaminu PSN. Po nagłośnieniu sprawy Sony przywraca profile.

Reddit i inne miejsca w sieci zalały wiadomości od zaniepokojonych posiadaczy kont PlayStation Network, które Sony nieoczekiwane oraz bez powodu zablokowało i to na stałe. „To konto zostało trwale zawieszone w PlayStation Network z powodu naruszenia Warunków korzystania z usługi PlayStation Network i Umowy użytkownika” - taką wiadomość otrzymała jedna z osób, przy czym jak twierdzi nie naruszyła zasad PSN. Takich przypadków było więcej, natomiast samo Sony nie odniosło się do tego problemu. Nie jest jasne czy kłopot jest powszechny lub dotknął niewielkiej grupy użytkowników.

Użytkownicy PSN dostają trwałe bany, mimo iż jak twierdzą nie złamali regulaminu. Nie są to pojedyncze przypadki, a większy problem. Sony podobno rozpoczęło proces zdejmowania blokad.

Without any notice, @PlayStation / @AskPlayStation permanently banned me from the #PlayStation Network. No one knows why! I don't have a chargeback, I can't appeal & no response to suspension status. CS says to create a new account & disconnected me.#sony #psn #gaming #ps5 pic.twitter.com/YdoeHM76Iv

— Michael Dhaliwal (@michaeldhaliwal) December 4, 2023

Niektórzy poszkodowani skontaktowali się z działem obsługi klienta, by wyjaśnić sytuację i spróbować odblokować konto. Niestety nałożenie takiej blokady uniemożliwia uzyskanie dostępu do cyfrowych wersji gier zgromadzonych w bibliotece, więc jest to poważny kłopot.

Oczywiście większość ludzi nie zgadza się ze stwierdzeniem Sony jakoby doszło do „naruszenia warunków korzystania z usługi oraz umowy użytkownika”. Szuka więc pomocy w Internecie albo u producenta konsoli.

Sony jednak zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje, ponieważ dziś pojawiły się doniesienia o zdejmowaniu blokad nałożonych na konta. Nie wiemy, czy firma odniesie się do tych wydarzeń, aczkolwiek osoba, która nawiązała kontakt z działem wsparcia, otrzymała informację o rozpoczęciu procesu tworzenia kopii zapasowych, więc za błąd odpowiada Sony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy PlayStation otrzymali trwałe bany bez powodu

 0