Użytkownicy PS5 skarżą się na dziwny problem. Na konsoli pojawiają się plamy

Użytkownicy PS5 skarżą się na dziwny problem. Na konsoli pojawiają się plamy

Nie od dzisiaj wiadomo, że kupowanie konsol nowej generacji od razu na premierę wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. Niemal od zawsze pierwsze wersje kolejnych modeli PlayStation czy też Xboksów borykają się z wieloma problemami, potocznie określanymi mianem „problemów wieku dziecięcego”. Możemy się z tego powodu oburzać i nawet mamy do tego pełne prawo, ale jednocześnie każdy, kto kupił PlayStation 5 lub Xbox Series X powinien, w mojej ocenie, liczyć się z tym, że mogą pojawić się pewne usterki. O kilku z nich mieliśmy już okazję usłyszeć – problem z pobieraniem gier, głośno chodzące chłodzenie, nie do końca sprawnie działające dyski zewnętrzne czy też cała lista problemów związanych z napędami Blu-ray 4K Ultra HD. Teraz do tej listy, przynajmniej w przypadku PlayStation 5, możemy dorzucić dziwne plamy pojawiające się na obudowie.

Na niektórych konsolach PlayStation 5 pojawiły się dziwne plamy na obudowie.

PS5 looks dirty after one gaming session, anyone else experience this? from r/PS5

Niektórzy użytkownicy PlayStation 5 donoszą, że na ich konsoli pojawiały się dziwne zabrudzenia. Temat jest szczególnie gorący na Reddicie, gdzie kolejne osoby wrzucają zdjęcia z zakupionymi urządzeniami, na których wyraźnie widać dziwne plamy. Część osób informuje, że zabrudzenia na obudowie pojawiły się zaledwie po jednej, kilkugodzinnej sesji grania. Co gorsze, nie każdemu udało się je usunąć. U niektórych wystarczyła wilgotna szmatka, a u innych odbarwienia zdają się być permanentne, bowiem nie pomaga żaden środek czystości. Na ten moment nie wiemy, co dokładnie jest przyczyną powstawania odbarwień, ale niektórzy sugerują, że konsole po prostu się przegrzewają i jest to wynik zbyt wysokich temperatur. Jednak na ten moment to jedynie przypuszczenia. Prawdopodobnie Sony w najbliższym czasie odniesie się do tej kwestii.

Jak już wspominałem – tak zwane problemy wieku dziecięcego, chociaż w gruncie rzeczy niedopuszczalne, to są czymś, czego należy się spodziewać. Pozostaje mieć nadzieję, że powyższe przykłady są jednostkowe i na większości konsol z czasem nie pojawią się dziwne odbarwienia. Z drugiej strony ta sytuacja może zmobilizuje Sony do wprowadzenia czarnej wersji PlayStation 5, której domagało się wiele osób. Osobiście mam też nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy Japończycy wprowadzą usprawnioną wersję PS5, która będzie pozbawiona wielu problemów i usterek. Wtedy może sam zdecyduję się na zakup. Na razie wolę poczekać, zresztą urządzenie i tak nie jest w tym momencie dostępne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy PS5 skarżą się na dziwny problem. Na konsoli pojawiają się plamy

 0