Użytkownicy tego flagowego smartfona skarżą się na guzki pod ekranem

Użytkownicy tego flagowego smartfona skarżą się na guzki pod ekranem

Wydaje się, że kupując obecnie nowego flagowca, niezależnie od producenta, musimy liczyć się z pewnymi problemami telefonów na starcie, a najnowsze Pixel 8 i Pixel 8 Pro od Google nie są tu wyjątkiem. Kilku użytkowników zgłosiło odkrycie małych guzków wystających spod ekranów ich telefonów.

Kolejny problem Pixela 8

Właściciele nowych Pixeli opublikowali zdjęcia nietypowej przypadłości Pixela 8 na forach Reddit i Google. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wyglądają one jedynie na kosmetyczny problem i nie wpływają na szkło Gorilla Glass Victus 2, funkcjonalność dotykową ani jakość obrazu. Guzki nie są nawet bardzo łatwe do zauważenia, ale istnieje obawa, że ​​z czasem mogą się powiększyć lub uszkodzić ekran. 

Właściciele nowych Pixeli opublikowali zdjęcia nietypowej przypadłości Pixela 8 na forach Reddit i Google.

pixel 8

Nie jest jasne, co jest przyczyną pojawiania się tych guzków. 9to5Google zauważa, że ​​rozebranie telefonów rzeczywiście potwierdza zgodność rozmieszczenia niektórych elementów z nierównościami, co sugeruje, że te mogą naciskać na spód ekranu, co oznaczałoby poważną wadę konstrukcyjną. Alternatywna teoria głosi, że jest to problem wynikający z problemu występującego w procesie produkcyjnym Pixeli.

Niektóre doniesienia wskazują, że wybrzuszenia pojawiły się u góry ekranu, w pobliżu krawędzi telefonu i blisko przedniego aparatu. Google nie skomentowało jeszcze tych informacji, choć zapewne prędzej czy później będzie zmuszone zabrać głos w tej sprawie. 

Wcześniejsze przypadłości

To nie jedyny problem, jaki odkryli użytkownicy Pixela 8. Zgłaszano skargi dotyczące problemu z przyciemnieniem niektórych urządzeń, w wyniku którego zawsze włączony wyświetlacz ma różowy lub żółty kolor podczas oglądania w ciemnych warunkach.

Pojawiły się również doniesienia o przegrzewaniu się najnowszych Pixeli i problemach z baterią, co może być związane ze słabą łącznością mobilną do transmisji danych – czymś, co było także przypadłością poprzedników.

pixel 8

Niestety to smutna prawda, że ​​nowe modele telefonów prawie zawsze napotykają problemy o różnym stopniu nasilenia, a firmy rozwiązują je tylko wtedy, gdy dotyczy to wystarczająco dużej liczby użytkowników. Pomijając te kwestie, Pixel 8 zebrał doskonałe recenzje zarówno od recenzentów, jak i konsumentów. Szkoda jednak, że urządzenia z tej rodziny wciąż nie są oficjalnie dostępne na rynku polskim i nic nie wskazuje na to, aby miało to szybko ulec zmianie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy tego flagowego smartfona skarżą się na guzki pod ekranem

 0